Pruszków przeprowadził kolejną edycję ?Kampanii informacyjno-edukacyjnej w zakresie ochrony powietrza PRUSZKÓW WALCZY O CZYSTE POWIETRZE?. Tym razem postawiono na połączenie tradycyjnych metod edukowania w postaci drukowanych folderów dla dorosłych i książeczek z zadaniami dla dzieci z wydarzeniami online.

Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys zorganizował dla Pruszkowa dwa wydarzenia w wirtualnym świecie. Pierwsze to festiwal online pt. ?Pruszków walczy o czyste powietrze?. Bezpłatną transmisję dostępną dla wszystkich na stronie internetowej podzielono na blok dla młodszych i starszych. Wydarzenie było wypełnione wystąpieniami, dwoma warsztatami, czterema konkursami: dwoma dla dorosłych i dwoma dla dzieci), spektaklem edukacyjnym na temat niskiej emisji, dwukrotnym czytaniem na ekranie, czterema prelekcjami poświęconymi niskiej emisji, przyczynom, konsekwencjom oraz możliwościom przeciwdziałania temu zjawisku. Omawiana tematyka dotyczyła ochrony powietrza i oszczędzania energii. Podczas festiwalu poruszono w szczególności kwestie obowiązujących przepisów i kontroli ich przestrzegania, w tym uchwały antysmogowej, Programu ochrony powietrza, sposobów ograniczania niskiej emisji z gospodarstw domowych, możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę nieekologicznych źródeł ogrzewania czy dobrych praktyk w zakresie ochrony powietrza.

Drugim wydarzeniem było otwarte spotkanie z mieszkańcami Pruszkowa w formule online. Ta multimedialna forma komunikacji pozwoliła dotrzeć do rozproszonych odbiorców i skutecznie przekazać wiedzę z zakresu ochrony powietrza, walki z niską emisją czy też efektywności energetycznej. Przedstawiono też możliwości pozyskania wsparcia finansowego w zakresie wymiany ogrzewania i termomodernizacji oraz obowiązujących przepisów w tym zakresie. Do udziału w spotkaniu zaproszono ekspertów i praktyków z dziedziny ochrony powietrza, a także przedstawicieli samorządów oraz przedsiębiorstw. Wydarzenie odbyło się w formule live za pośrednictwem przygotowanej specjalnie na to spotkanie strony internetowej, a także było transmitowane na żywo na Facebooku. Mieszkańcom umożliwiono zadawanie pytań zarówno drogą elektroniczną, jak i telefonicznie. Wątpliwości pruszkowian rozwiewali pracownicy urzędu miasta a także straży miejskiej.

Uzupełnieniem kampanii było opracowanie, wydruk i dystrybucja folderu informacyjnego dotyczącego ochrony powietrza, a także wydanie książeczki dla dzieci z zadaniami dotyczącymi zwalczania niskiej emisji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię