Już po raz trzeci podczas organizowanej przez WWF akcji miliony ludzi na całym globie 27 marca o godz. 20.30 na jedną godzinę zgaszą światło, aby symbolicznie przeciwstawić się największemu zagrożeniu dla naszej planety i apelować o konkretne działania na rzecz ochrony klimatu.

W akcję włączają się osoby prywatne, firmy, a także władze miast, które wygaszają iluminacje spektakularnych budynków i obiektów.  

W tym roku w akcję Godzina dla Ziemi WWF w Polsce zaangażowało się już 60 znanych osób. Artyści, piosenkarze, aktorzy, dziennikarze i podróżnicy dołączyli do ogólnoświatowego ruchu społecznego w symbolicznym apelu o działanie na rzecz Ziemi.

Godzina dla Ziemi WWF to przede wszystkim symboliczny apel ludzi na całym świecie o powstrzymanie niezwykle groźnych dla naszej cywilizacji zmian klimatu. Głównym celem jest demonstracja jedności, determinacji i wiary w to, że świat potrafi zjednoczyć się, by sprostać największemu wyzwaniu naszych czasów.

Więcej informacji i pełna lista znanych i lubianych osób, które wspólnie z nami zgaszą światło (wśród nich Wojciech Mann, Grażyna Torbicka, Agata Młynarska i wiele innych) znajduje się na stronie www.wwf.pl/godzinadlaziemi. Również na tej stronie można obejrzeć reklamę społeczną z udziałem Urszuli Dudziak, Doroty Wellman, Grażyny Wolszczak, Sebastiana Karpiel-Bułecka, Piotra Najsztuba i Huberta Urbańskiego. Spot zachęca do zarejestrowania się na stronie i dołączenia w ten sposób do symbolicznego apelu o konkretne działania na rzecz ochrony klimatu.    
  
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię