Od 3 do 28 października będziemy odbiorcami najnowszej kampanii Ministerstwa Środowiska, poświęconej niewłaściwym nawykom postępowania z śmieciami. Kampania ma charakter edukacyjny. Misją i merytorycznym przesłaniem będzie informowanie społeczeństwa, jak skutecznie i mądrze nie zaśmiecać własnego sumienia.

Ochrona przyrody i zarządzanie odpadami komunalnymi to najważniejsze tematy dotykające florę i faunę środowiska naturalnego. Dotychczas powstało wiele kampanii informacyjno-edukacyjnych, zorganizowanych przez Ministerstwo Środowiska, które nagłośniały jak uniknąć rozpowszechniania oraz lekceważenia złych nawyków wyrzucania śmieci. Aby skutecznie dotrzeć z przekazem do rozsądku a także sumienia mieszkańców Polski, do najnowszej kampanii powtórnie zaproszono księdza, który przekonującym tonem nagłaśnia siedem ekologicznych grzechów Polaków.

Kluczowymi problemami analizowanymi w kampanii środowiskowej będą: segregacja śmieci, składowanie chemikaliów, wywożenie śmieci do lasu. Ponadto dowiemy się, dlaczego nie wolno wylewać olejów odpadowych i chemikaliów oraz co zrobić z odpadami remontowymi.

Będziemy głośno apelować do Polaków o wprowadzenie zmian w ich dotychczasowych, złych nawykach. Oczekujemy, że odbiorcy tego przekazu zmobilizują się oraz nakłonią wszystkich znajomych, domowników i sąsiadów do właściwego postępowania ze śmieciami. Mamy nadzieje, że kampania zostanie zauważona we wszystkich 16 województwach Polski i dotrze do najmniej świadomej grupy społeczeństwa – powiedział prof. Andrzej Kraszewski, Minister Środowiska.

„Nie zaśmiecaj swojego sumienia” to hasło kampanii społecznej, które jest kontynuacją najgłośniejszej i największej dotąd kampanii Ministerstwa Środowiska z 2010 roku. Strategicznym celem obecnych działań jest dotarcie z informacją o grzechach ekologicznych do jak największej liczby osób, poprzez wykorzystanie działań w prasie lokalnej i ogólnopolskiej. Działania te mają przekonać Polaków, aby zmienili swoje postępowanie oraz złe nawyki dotyczące pozbywania się śmieci.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktury i Środowiska.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię