Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! Zainteresowanie nim przerosło nasze oczekiwania, mamy nadzieję, że przez cały rok będziecie pamiętać o transporcie innym niż samochodowy. A już teraz ogłaszamy wyniki naszego konkursu!

Dziękujemy za udział w konkursie! Zainteresowanie nim przerosło nasze oczekiwania! Postanowliśmy nagrodzić następujące osoby (imiona i nazwiska podajemy w porządku alfabetycznym):

 1. Andrzej Benetkiewicz
 2. Dagmara Leśniewska
 3. Gabrysia Boujmil
 4. Justyna Kopeć
 5. Krystyna Helt
 6. Krzyś  Fedorowicz
 7. Magdalena Koper
 8. Magdalena Kroszka
 9. Marcin Silko
 10. Marzena  Piekorz
 11. Paulina Babiuch
 12. Paweł Lechowicz
 13. Rafał Guga
 14. Rafał Stacherczak
 15. Sandra Wendorf

Gratulujemy! Nagrody chcemy wysłać w poniedziałek, więc jeśli jesteś jednym z 15 szczęśliwców, a nie podałeś nam swojego adresu – zrób to czym prędzej!

Hasło tegorocznej kampanii to: „Wybierz wygodną alternatywę! Nie zamykaj się w samochodzie!” Kampania to doskonała okazja dla władz lokalnych do testowania i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań skutkujących poprawą komunikacji publicznej, pieszej i rowerowej. To możliwość promocji miasta jako miejsca przyjaznego środowisku naturalnemu oraz poprawie życia mieszkańców i zwiększenia atrakcyjności miasta.

Zanieczyszczenie powietrza, stres, wysoki poziom hałasu ? to problemy, z którymi borykają się miasta w każdym regionie Polski. Kampania Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu jest zdecydowaną odpowiedzią na negatywne skutki ciągle wzrastającego ruchu samochodowego w miastach. Przywiązanie Polaków do samochodu nie przeszkadza im w dostrzeganiu  korzyści wynikających z rezygnacji z niego na krótkich dystansach. Wśród nich jako najważniejsze wymieniają zdrowie oraz finanse.

Z okazji kampanii portal ZielonaLekcja.pl organizuje quiz:

Podaj siedem powodów, dla których warto zrezygnować z samochodu.

Piętnastu autorów najoryginalniejszych propozycji otrzyma pakiety gadżetów: każdy pakiet złożony jest z lampki rowerowej, opaski odblaskowej, krokomierza i frisbee (nagrody od Ministerstwa Środowiska).  Odpowiedzi można przysyłać na adres: [email protected] tylko w trakcie trwania kampanii, tj. od 16 do 22 września; rozstrzygnięcie nastąpi podczas 23 września br.

Prywatne samochody emitują dużą ilość gazów cieplarnianych, które przyczyniają się do zmian klimatu. / Fot. www.sxc.hu

Na stronie Ministerstwa znajdują się materiały edukacyjne, m.in. prezentacja pt. Co polscy kierowcy myślą o zrównoważonym transporcie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię