Od kwietnia br. do września 2012 w dwunastu miastach odbywają się akcje wymiany surowców wtórnych na bilety do opery, filharmonii, teatru, kina, muzeum oraz na imprezy sportowe.

Fundacja Zielonej Ligi jako lokalny partner kampanii "Zamień odpady na kulturalne wypady" zaprasza 24 września br. pod „Spodek” (od strony Alei Walentego Korfantego) w godzinach od 11.00 aż do wyczerpania puli biletów.

Żeby dostać bilet (jeden na jedną osobę), należy przynieść jeden z zestawów, ewentualnie kombinację kilku:

  • 5 sztuk sprzętu elektrycznego małego (świetlówki, suszarki…)
  • 1 sztuka sprzętu elektronicznego dużego (lodówka, telewizor, komputer)
  • 10 butelek lub słoików szklanych
  • 10 butelek lub kubeczków plastikowych lub 40 sztuk foliówek
  • 10 puszek aluminiowych po napojach
  • 10 kartonów po napojach
  • 10 zużytych baterii
  • 5 kg makulatury

ZASADY: 1 osoba otrzyma tylko 1 bilet. Bilety są rozdawane do wyczerpania.

Specjalnie dla Szkół. W ramach projektu organizatorzy proszą uczniów, a nauczycieli namawiają do zachęcenia uczniów do zebrania odpadów: baterii, puszek aluminiowych po napojach, kartonów po napojach lub foliówek w ilości jak powyżej pomnożonej przez ilość uczniów w klasie. W zamian za co te klasy, którą zbiorą i przyniosą surowce otrzymają zaproszenie na bezpłatne zajęcia edukacyjne w jednej z katowickich instytucji kultury. Na miejscu akcji będzie specjalny punkt do obsługi nauczycieli. Jako że impreza odbywa się w sobotę, najlepszym pomysłem będzie wytypowanie i wysłanie delegacji klasowej z zebranymi surowcami wtórnymi pod opieką rodzica lub nauczyciela.

Jednocześnie wszystkich nauczycieli zachęcamy do wykorzystania dostępnych na stronie, bezpłatnych pakietów edukacyjnych dotyczących recyklingu. Są one dopasowane do nowej postawy programowej i mogą służyć jako scenariusze lekcji biologii, geografii i przyrody. Zachęcamy do ich pobrania.

Źródło: recykling.org.pl

Akcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem – tutaj widok z Poznania. / Fot. K. Błachowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię