Jedna z najsłynniejszych organizacji ekologicznych na świecie – Greenpeace – w tym roku świętuje dekadę swojego funkcjonowania. Z tej okazji powstanie 10 mikroelektrowni OZE! Wpływ na to, gdzie one powstaną ma każdy z nas.

Znasz osobę lub organizację, które w pocie czoła pracują, żeby uczynić świat lepszym miejscem? Teraz razem z Greenpeace możesz zadbać o to, by nigdy nie zabrakło im pozytywnej energii. Podaruj im mikroelektrownię OZE, dzięki której sami będą mogli produkować energię. W ten sposób oszczędzą na rachunkach za prąd, a w wypadku nadwyżek w produkcji – także część tej energii będą mogli oddać do sieci.

Greenpeace zajmie się montażem i podłączeniem instalacji. Zwycięzcy pozostanie tylko przekazywanie tej dobrej energii dalej!

Instalując mikroelektrownie chcemy podziękować za to, że przez ostatnie 10 lat jesteś z nami i wspierasz nas w działaniach. Teraz również Ty możesz podziękować komuś, kto dzieli się z Tobą swoją energią, zgłaszając tę osobę do konkursu.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Każdy, kto pragnie dzielić się pozytywną energią z innymi.

Kogo można zgłaszać do konkursu?
Osobę lub instytucję, która w swoim otoczeniu szerzy dobrą energię i zmienia świat na lepsze. Może to być np. szkoła, dom dziecka, fundacja, stowarzyszenie, dom samotnej matki, dom kultury, hospicjum, biblioteka, schronisko dla zwierząt itp.

Jak wziąć udział w konkursie?
To bardzo proste:

Do 10 sierpnia wypełnij formularz, dołącz zdjęcia, wideo i uzasadnienie zgłoszenia. Możesz zgłosić maksymalnie 3 osoby lub instytucje.

Z nadesłanych propozycji wybierzemy trzydziestu półfinalistów.
Między 1 a 9 września odbędzie się głosowanie, w którym internauci wybiorą finałową dziesiątkę. Każdy może głosować ? zaproś swoją rodzinę i przyjaciół ? to Wy decydujecie o tym, kto przejdzie do finału konkursu.

12 września z wyłonionych w głosowaniu 10 najciekawszych zgłoszeń jury wybierze trzech zwycięzców.
Zwycięskie instalacje zostaną wybudowane już jesienią 2014 roku!

Pokaż nam, że nagroda powinna trafić właśnie do wskazanej przez Ciebie osoby! Zrób zdjęcie ze wszystkimi, którzy popierają Twojego kandydata. Nakręć film, w którym pokażesz, w jaki sposób ta osoba bądź organizacja czyni świat lepszym miejscem do życia. Zrób szalony fotokolaż albo plakat poparcia od całego sąsiedztwa! Napisz, dlaczego mikroelektrownia w rękach tej właśnie osoby pomoże dobrze wykorzystać czystą i zieloną energię.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Odnawialnych Źródłach Energii? Tutaj zdobędziesz najważniejsze informacje: www.greenpeace.org/poland/Uwolnij-Energie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię