Złota rybka Klubu Gaja płynie z Międzyzdrojów do Kołobrzegu i dalej? na Hel do fokarium. Przedstawiamy relację z pobytu Złotej Rybki w Międzyzdrojach i Kołobrzegu.

Międzyzdroje 14 lipca we wtorek powitały Złotą rybkę zmienną pogodą. Rozłożone eksponaty przykryte folią z najbliższego sklepu spożywczego czekały na poprawę pogody. Klub Gaja też wyczekiwał. W samochodzie i pod drzewami. Przestało padać. Ruszyliśmy z happeningiem. Pierwszy zagraliśmy bez nagłośnienia, aby zdążyć przed kolejnym deszczem. Było więcej niż 300 osób. Złota Rybka szybko nawiązuje kontakt z publicznością. Nie pada, a publiczność jest wyraźne zainteresowana. Kończymy w niezłym tempie. Oklaski. Rozdajemy poradniki o rybach.

Po niedługiej przerwie startujemy jeszcze raz. Złota Rybka wyraźnie zmęczona podróżą, deszczem i nową sytuacją, zwalnia, choć ogląda ją  ok. 200 osób. Żegna się z publicznością.Następnego dnia Złota rybka znów opowiada swoją historię i zachęcała widzów do świadomej konsumpcji ryb. Rano w Kurierze Szczecińskim ukazała się informacja zatytułowana Ostatnia Złota Rybka. Mamy nadzieję że tak właśnie nie będzie. Naszymi mądrymi decyzjami my, konsumenci jesteśmy w stanie uczynić wiele dobrego dla odtworzenia się populacji zagrożonych gatunków ryb.

W czwartek 16 lipca opuszczamy Międzyzdroje i docieramy do Kołobrzegu, w międzyczasie u naszego partnera – Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego na Helu otwieramy wystawę. W fokarium, które jest odwiedzane w szczególności przez całe rodziny Złota rybka opowiada nie tylko dzieciom swoją historię o przygodzie z Rybakiem oraz wyjaśnia kiedy ryby czują się zagrożone i jak można im pomóc.

Już w niedzielę 19 lipca o godz. 12.00 zapraszamy do Kołobrzegu, przy Latarni Morskiej od strony Bulwaru Szymańskiego. Złota rybka upomni się o swoje prawa, które powinni przestrzegać rybacy, a konsumentom przypomni, że to ich  wybór bezpośrednio wpływa na gatunek ryb jaki się poławia. Może się okazać, że na naszych stołach zbraknie popularnych, smacznych gatunków ryb!

Złota rybkę będzie można jeszcze spotkać przy Latarni Morskiej 20 lipca w poniedziałek o godz. 17.00 i 21 lipca we wtorek godz.17.00. Bądź uważny, bo ryby mają swój głos!

Poradnik o rybach i więcej informacji o programie Ryby mają głos! na stronie http://www.klubgaja.pl/projekty/ryby_maja_glos/ . Projekt Ryby mają głos! dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz  The Fisheries Secretariat
                                                                                    

Źródło: Klub Gaja

Złota rybka opowiada swoją historię i zachęca widzów do świadomej konsumpcji ryb. / Fot. Klub Gaja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię