W ramach Programu ?Nie patrz wilkiem na wilka? Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody Salamandra organizuje akcję ?Biegnę dla wilka? podczas jubileuszowego biegu 10 Poznań Maraton 10-11 października 2009 r.

Motto

Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca do życia. Dawid L. Mech

Dlaczego?

Jeśli chcemy ochronić te piękne zwierzęta musimy poznać prawdziwy obraz wilka i odrzucić w kąt bajkę o czerwonym kapturku. Nie możemy patrzeć na wilka jako na potwora, który krzywdzi niewinne dzieci czy zwierzęta. Działania edukacyjne nie przekładają się na natychmiastowe działania ochronne na rzecz wilka, ale pozwalają zwiększyć szansę przetrwania tego gatunku w przyszłości.

 W ramach Programu „Nie patrz wilkiem na wilka” w kwietniu 2009r. „Salamandra” rozpoczęła cykl bezpłatnych prelekcji dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w całej Wielkopolsce, zatytułowanych: „Nie patrz wilkiem na wilka”, które potrwają do 11 października 2009r. Pieniądze na ten cel uzyskano podczas zbiórki publicznej prowadzonej przez PTOP „Salamandra” w ramach kampanii wizerunkowej firmy Kupiec Poznański – centrum handlowo-biurowego. Szkoły pokrywają jedynie dojazd prelegenta na miejsce prelekcji.

Podczas prelekcji poruszane są m.in. następujące zagadnienia: wilk ofiarą mitów, prawda o wilku, metody ochrony zwierząt gospodarskich przed wilkami, rola wilka w ekosystemie, ochrona prawna wilka. Podczas prezentacji multimedialnej przewidziany jest także pokaz zdjęć trójwymiarowych prezentowanych techniką anaglifową. Kino 3D w szkole jest bez wątpienia ogromną atrakcją a pokazy sprawiają młodym widzom sporo radości.

„Biegnę dla wilka”
 

W ramach Programu “Nie patrz wilkiem na wilka” Salamandra organizuje akcję “Biegnę dla wilka” podczas jubileuszowego biegu 10 Poznań Maraton w dniach 10-11 października 2009r. Celem akcji jest zebranie funduszy na kontynuację programu "Nie patrz wilkiem na wilka". W Maratonie weźmie też udział drużyna „Biegnę dla wilka”, która będzie przypominać nam o tej szczytnej idei. Biegniesz w Maratonie i chcesz zostać członkiem wilczej drużyny? Organizatorzy zapraszają!

Ponadto podczas Maratonu odbędzie się zbiórka datków pieniężnych na edukację dotyczącą wilków. Organizatorzy poszukują też wolontariuszy,  którzy pomogą zbierać środki na wilczą edukację. 

Karolina Jarząbek [email protected]

 Źródło: www.salamandra.org.pl

Podstawą „wilczej” edukacji jest wykorzenienie negatywnych przekonań na temat tych pięknych zwierząt. / Fot. Salamandra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię