Europejskie Słoneczne Dni to kampania społeczna organizowana w Polsce już po raz drugi. W ubiegłym roku udało się przyciągnąć ok. 6 tys. uczestników słonecznych wydarzeń. W tym czasie można było dowiedzieć się wszystkiego na temat systemów solarnych od instalatorów, zwiedzieć instalację, wziąć udział w licznych konkursach, piknikach i festynach, a także w konferencjach i seminariach organizowanych przez różne instytucje.

W tym roku dni poświęcone energetyce słonecznej będą trwały od 1 do 13 maja w 19 krajach europejskich. Instytut Energetyki Odnawialnej jest krajowym organizatorem ESD, natomiast europejskim – European Solar Thermal Industry Federation (ESTIF) w Brukseli. Głównym celem kampanii jest wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców przez promocję energetyki słonecznej wśród lokalnych społeczności i w dalszym czasie większa liczba instalacji solarnych. Duże znaczenie ma lokalny charakter kampanii, ponieważ energetyka słoneczna jako najbliższa końcowemu odbiorcy powinna być promowana blisko konsumentów.

Organizatorzy zapraszają do współpracy osoby chętne do organizacji ciekawych wydarzeń o tematyce słonecznej. Rekrutacja lokalnych organizatorów słonecznych wydarzeń trwa do 29 lutego 2012 r.

Więcej informacji na stronie www.slonecznedni.pl
 

Europejskie Słoneczne Dni w 2011 roku w Olsztynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię