W poniedziałek, 1 czerwca o godz. 12 na Pl. Kolegiackim w Poznaniu został zainaugurowany projekt Eco Dirivingu. W otoczeniu dziennikarzy przedstawiciele organizującego akcję Urzędu Miasta w towarzystwie partnerów projektu i realizatora szkoleń przedstawili podstawowe założenia i cele projektu. Akcja rozpocznie się już 29 czerwca.

"Eco Driving bezpiecznego Poznania" to projekt organizowany przez Miasto Poznań, z inicjatywy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania. Jego nadrzędnym celem jest zmiana przyzwyczajeń i zachowań kierowców, służąca zmniejszeniu obciążenia środowiska. Projekt potrwa od czerwca do listopada.

 Kierowcy stosujący się do założeń Eco Drivingu przysłużą się poprawie stanu środowiska w mieście i zmniejszą potencjalne zagrożenie w ruchu miejskim dla innych kierowców oraz pieszych.

Projekt "Eco Driving bezpiecznego Poznania" będzie trwał od czerwca do listopada i zakłada przeszkolenie przez Miasto Poznań wraz z Partnerami projektu ok. 1000 mieszkańców Poznania w zakresie ekologicznej i bezpiecznej jazdy.

Każdy uczestnik biorący udział w szkoleniu, nabędzie umiejętności ekologicznej i ekonomicznej jazdy ze zwiększeniem bezpiecznych nawyków, a na zakończenie otrzyma certyfikat uczestnictwa w kursie oraz materiały informacyjne pozwalające utrwalić nowo nabyte umiejętności.

Do projektu mogą również przystąpić firmy i przedsiębiorstwa, którym zależy na środowisku i bezpieczeństwie ruchu, a w ramach wspólnych działań otrzymają atrakcyjną ofertę cenową.

Szkolenie dla mieszkańców Poznania jest bezpłatne, pierwszeństwo natomiast będą miały osoby które dokonają wpłaty na rzecz Ochrony Środowiska w dowolnej kwocie (np. 30 zł.) na konto Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Warunki uczestnictwa:

  • posiadanie prawa jazdy upoważniające do prowadzenia pojazdu
  • zamieszkanie na stałe lub czasowo w Poznaniu
  • zapisanie się na wolny termin szkolenia
  • podanie przed rozpoczęciem szkolenia danych umożliwiających wystawienia formularza podatkowego

Eco Driving to zespół efektywnych energetycznie zachowań kierowców, to przede wszystkim bezpieczna jazda, przyjazna środowisku. To taki sposób kierowania pojazdem z silnikiem spalinowym, który gwarantuje nie tylko oszczędności paliwa rzędu 10-20% i zmniejszenie emisji spalin, a także oszczędności w wydatkach na wolniej zużywające się podzespoły pojazdu (zwłaszcza elementy układu hamulcowego i opon). Bardzo ważne jest także zmniejszenie ryzyka wypadku, dzięki mniej agresywnej i bardziej przewidującej jeździe.

Wykonawcą szkoleń jest Szkoła Auto.

Eco Driving dąży do jak najpłynniejszej jazdy, na możliwie najwyższym biegu, przy możliwie najniższych obrotach. Podstawową zasadą tej szkoły jazdy jest unikanie gwałtownych przyspieszeń i hamowań..

Szkolenia odbywać się będą dwa dni w tygodniu w: poniedziałki i środy w godzinach od 9.00 do 14.00 lub od 12.30 do 17.00. Podzielone będą na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Na koniec odbędzie się praktyczny trening z zastosowaniem Eco Drivingu w ruchu ulicznym. Po szkoleniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat.

W projekcie mogą też uczestniczyć wszystkie firmy i przedsiębiorstwa którym zależy na ograniczeniu kosztów eksploatacji pojazdów firmowych i ochronie środowiska. W przypadku oddelegowania pracowników na szkolenia Eco Drivingu w ramach projektu Szkoła Auto zaproponuje bardzo korzystne ceny.

Szczegóły znajdziesz tutaj .

Źródło: www.poznan.pl

Kierowcy stosujący się do założeń Eco Drivingu przysłużą się poprawie stanu środowiska w mieście. / Fot. Kristian stokholm, www.sxc.hu

Projekt „Eco Driving bezpiecznego Poznania” zakłada przeszkolenie ok. 1000 kierowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię