W najbliższych tygodniach odbędą imprezy promujące piękno polskich gór. Jedną z nich jest Przegląd Filmów Górskich, dzielący się na część karkonoską i część lądecką.

Część karkonoska rozpocznie się w piątek, 12 września projekcjami filmowymi w Szklarskiej Porębie. W sobotę, 13 września o godz. 19.30 rozpocznie się XIII Przegląd Filmów Górskich w schronisku na Śnieżce, w ramach którego przewidziane są pokazy filmów amatorskich, slajdów, prelekcje z podróżnikami i himalaistami. Późno wieczorem odbędzie się koncert zespołu HooDoo Band i zabawa do rana. Schronisko udostępnia nocleg wszystkim uczestnikom (należy mieć własny śpiwór).

Tydzień później, w sobotę , 20 września na miłośników gór czeka Lawina, czyli międzynarodowy marszobieg ze Śnieżki do Samotni. Impreza będzie mieć charakter rodzinno-wyczynowy. Marszobieg rozpocznie się o godz. 13 i potrwa do 2 godzin. Imprezę zakończy wieczór towarzyski w Samotni. W niedzielę, 21 września obchody przeniosą się do Karpacza, gdzie odsłonięte zostaną odlane w brązie buty polskich himalaistów

W Lądku Zdroju ostatnie dni września upłyną pod znakiem wspinaczki i zmagań z mostami linowymi. W sobotę, 27 września odbędą się zawody wspinaczkowe o Puchar Euroregionu Glacensis, na ściance wspinaczkowej przy Amfiteatrze. O godzinie 16 odbędzie się Spotkanie Dam Everestu w 30 rocznicę pierwszego kobiecego – Wanda Rutkiewicz – wejścia na Mount Everest. Udział w spotkaniu wezmą: Anna Czerwińska, Martyna Wojciechowska, Agnieszka Kiela-Pałys. W niedzielę, 28 września po projekcjach  filmowych nastąpi rozstrzygnięcie konkursu Górskiej Akademii Filmowej i podsumowanie głosów publiczności przyznających Nagrodę Publiczności.

Źródło: www.naszemiasto.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię