i opowiem Wam więcej o zielonych priorytetach – zapowiada bohater kampanii edukacyjnej Fundacji Aeris Futuro „Zielona Prezydencja dajmy Polsce szansę na sukces”, której celem jest zwiększanie świadomości na temat priorytetów środowiskowych polskiej prezydencji racjonalne wykorzystanie zasobów, zapobieganie zmianom klimatu oraz różnorodność biologiczna.

Nasze półroczne przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej to doskonały czas na promocję problemów środowiskowych oraz działań, podejmowanych przez kraje członkowskie na rzecz ochrony środowiska. W Polsce świadomość ekologiczna oraz znajomość strategii środowiskowych Unii Europejskiej jest w dalszym ciągu niska, stąd pomysł Fundacji Aeris Futuro na realizację szeroko zakrojonych działań edukacyjnych w tym zakresie.

Działania w ramach projektu:

  • Konferencja „Zielone Priorytety Polskiej Prezydencji w Praktyce”
    (22-24 września, Hotel pod Kazimierzem, Ojców, Ojcowski Park Narodowy) Celem spotkania jest wymiana doświadczeń i prezentacja dobrych praktyk w zakresie współpracy organizacji pozarządowych z administracją, światem nauki i biznesu, zwłaszcza na polu edukacji ekologicznej i europejskiej. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli organizacji trzeciego sektora, działających zarówno w dziedzinie ekologii, jak i edukacji europejskiej, wolontariuszy instytucji polskiej prezydencji, reprezentantów samorządów lokalnych i środowiska naukowego.
  • Dzień Zielonej Prezydencji
    (1 października, Mały Rynek w Krakowie) W ramach obchodów Dnia Zielonej Prezydencji odbędzie się edukacyjna Gra Miejska oraz happening połączony z warsztatami ekologiczno-artystycznymi. Warsztaty odbywać się będą od godz. 12 do 17 na Małym Rynku w Krakowie. Będzie to ponadto finałowy punkt edukacyjnej Gry Miejskiej. Dla zwycięzców naszej zabawy zostały przewidziane atrakcyjne nagrody rzeczowe, a tryumfatorzy wyjadą na zaproszenie europosła Bogusława Sonika na wycieczkę do Brukseli, gdzie będą mieli okazje zwiedzić instytucje Unii Europejskiej.
  • Wsparcie merytoryczno-promocyjne
    W ramach tego działania oferujemy wsparcie merytoryczne dla organizatorów różnego typu wydarzeń związanych z polską prezydencją. Naszym celem jest wspieranie wszelkiej aktywności, tak, aby miała charakter przyjazny środowisku. W tej dziedzinie nawiązaliśmy współpracę z Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Ministerstwem Gospodarki przy organizacji konferencji „Wspólna Odpowiedzialność” (5 września 2011).

Źródło: www.zielonaprezydencja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię