Kajakowa Akademia Przyrodnika to cykl trzech dwudniowych warsztatów terenowych odbywających się w formie spływu kajakowego po rzece Sokołdzie i Supraśli, na odcinku od miejscowości Straż do Supraśla, położonym na obszarze przyrodniczo cennym Puszczy Knyszyńskiej.

Celem projektu jest zdobycie praktycznej wiedzy nt. zagadnień związanych z ochroną przyrody, a także poznanie warsztatu pracy przyrodnika z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu. Zajęcia są wyjątkowo atrakcyjne dla uczestników ze względu na terenowy charakter warsztatów. Dzięki temu w sposób empiryczny, a nie „książkowy” przyswajają wiedzę z omawianych dziedzin tj. ochrony przyrody, gleboznawstwa i hydrologii.

Projekt ma za zadanie podnieść świadomość ekologiczną uczestników, a także zainteresować ich zagadnieniami ochrony środowiska naturalnego. Dodatkowo wykształcą się w nich pozytywne postawy sprzyjające zachowywaniu zasobów przyrody.

Odbyły się już dwa zaplanowane spotkania pt. Ochrona przyrody (6-7 sierpnia) i Gleboznawstwo (13-14 sierpnia), a trzeci warsztat nt. Hydrologio odbędzie się 3-4 września.

Projekt jest realizowany przez Towarzystwo Ochrony Siedlisk „ProHabitat”, a współfinansowany przez Fundację CEMEX „Budujemy Przyszłość”.

Każdy w wyjazdów dotyczy innej dziedziny i wezmą w nim udział różni uczestnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię