5 lipca po raz drugi wolontariusze stowarzyszenia ?Czysta Polska? wyruszą na tatrzańskie szlaki zbierać śmieci i uczyć turystów, co robić z odpadkami. Efekt zeszłorocznej to 1,5 tony śmieci zebranych przez prawie tysiąc wolontariuszy.

W centrum Zakopanego na Równi Krupowej wzniesiono miasteczko namiotowe dla wolontariuszy. Takie zainteresowanie zmobilizowało organizatorów do dalszych działań. Powołali Stowarzyszenie Czysta Polska, które jest organizatorem tegorocznej akcji. Wolontariusze, do których w tym roku licznie włączyli się najbardziej znani i odpowiedzialni turyści – harcerze, wyruszą na szlaki 6 lipca wcześnie rano. Zebrane śmieci zostaną zniesiony z gór i przekazane wyspecjalizowanym firmom. Celem wydarzenia nie jest jednorazowa akcja sprzątania.

Między 4 a 6 lipca na Dolnej Równi Krupowej powstanie obóz, w którym będą mieszkać wolontariusze. Tam też będą się odbywały imprezy towarzyszące, w tym warsztaty pierwszej pomocy, blok górski (spotkania z ludźmi gór i filmy o tematyce górskiej i ekologicznej), akcja honorowego oddawania krwi, kiermasz outdoorowy, loty balonem na uwięzi, i wiele innych atrakcji.

Więcej informacji na stronie stowarzyszenia „Czysta Polska” http://czystapolska.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię