Już 28 marca happening WWF ? ?Godzina dla Ziemia?. Tego dnia, dokładnie o 20.30 na 60 min. zgasną światła, by uświadomić potrzebę walki ze zmianami klimatu.

Pomysł "Godziny dla Ziemi" pojawił się dwa lata temu w Australii. Rokrocznie w akcji w gaszenia świateł bierze udział ponad 240 miast z całego świata. Przed rokiem przyłączyły się do nich Poznań i Warszawa. Zgasły wówczas m.in. Pałac Kultury i Nauki oraz Zamek Królewski. W całym kraju wyłączono światła w 50 budynkach.

 Tegoroczna, 19. edycja "Godziny dla Ziemi” obejmie swym zasięgiem wszystkie miasta wojewódzkie. W tym roku do akcji przyłączyły się 24 państwa na całym świecie, m.in. Dania, Irlandia, Stany Zjednoczone, Indonezja, Meksyk, Brazylia, Grecja, Węgry i Polska. Z polskich miast w symbolicznym gaszeniu światła  bierze udział Poznań, Lublin, Warszawa i Gniezno. Organizatorzy szacują, że w akcji weźmie udział ok. miliard ludzi na całym świecie. Pomysłodawcą akcji jest międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF.

W Lublinie największe gmachy w centrum miasta pogrążą się w ciemnościach: wyłączona zostanie iluminacja Zamku Lubelskiego, Ratusza i Teatru im. J. Osterwy. Zgaśnie też oświetlenie Archikatedry, Wieży Trynitarskiej, Bazyliki o.o. Dominikanów, Hotelu Lublinianka i centrum handlowego Plaza. Lublin jest jak do tej pory najbardziej aktywnym miastem, gdyż zgłosił najwięcej budynków.

Wesprzeć akcję może każdy. Wystarczy zarejestrować się na www.wwf.pl/godzinadlaziemi i 28 czerwca zgasić światło w swoim domu. Na specjalnej mapie można śledzić, ile osób z poszczególnych miast zadeklarowało swój udział w "Godzinie dla Ziemi” wobec zagrażających naszej planecie zmian klimatycznych.

W Poznaniu zgaśnie oświetlenie m.in. Ratusza, Mostu św. Rocha, Katedry i Mostu Jordana. Organizatorzy wierzą, że najliczniej wezmą udział w akcji mieszkańcy miast, którzy w swoich domach na tę godzinę wyłączą zbędny prąd.

O tegorocznej kampanii „Godzina dla Ziemi” oraz spocie reklamowym pisaliśmy 16 grudnia

Źródło: Portal Poznania, Dziennik Wschodni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię