Dwie malutkie pandy ? symbol fundacji WWF ? pojawiły się na wystawie pluszowych niedźwiadków ?Misie w lesie?. W ten sposób Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach włączyło się w akcję WWF ?Pomóż nam chronić polskie niedźwiedzie?.

Wystawa została wzbogacona o multimedialną prezentację: reklamówkę akcji „Pomóż nam chronić polskie niedźwiedzie”. Zwiedzający Muzuem otrzymują materiały reklamowe fundacji, a przewodnicy informują o polskich drapieżnikach i sposobach, w jaki nawet małe dzieci mogą pomóc tym zwierzętom.

Nasze pluszowe misie mogą pomóc swoim prawdziwym kuzynom, którzy żyją w polskich górach – tłumaczy dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy, Jolanta Podsiadło.

Muzeum już wcześniej angażowało się w akcje ekologiczne: od ponad roku zbiera pożywienie dla bezdomnych psów i kotów, którymi opiekuje się Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, a muzealnym pluszakom przygotowano bardzo naturalne warunki: mieszkają one na mchu, wśród wikliny, kory, prawdziwych kamieni. Może dzięki Uszatkowi i innym misiom dzieci lepiej zapamiętają zasady zachowywania się w lasach, rezerwatach przyrody i parkach narodowych – wyjaśnia dyrektor Podsiadło.

W ramach kampanii „Pomóż nam chronić polskie niedźwiedzie” WWF planuje stworzenie mapy miejsc zimowego snu niedźwiedzi, ochronę miejsc gawrowania, badania genetyczne niedźwiedzi, które pomogą określić ich liczebność i trasy wędrówek, sadzenie w miejscach występowania niedźwiedzi drzewek i krzewów owocowych, edukację turystów.

Źródło: www.kultura.wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię