Trwa Pierwsza Ogólnopolska Kampania ?Chrońmy środowisko? ? zbiór gotowych, wyselekcjonowanych opracowań merytorycznych, pomocy dydaktycznych i propagandowych. Oferta jest adresowana do Lasów Państwowych, miast, gmin, szkół, zakładów komunalnych oraz organizacji ekologicznych.

Projekt ten wyróżnia innowacyjne podejście do tematu edukacji ekologicznej. Firma Mentor, która jest inicjatorem, akcji proponuje swoim klientom zbiór gotowych, wyselekcjonowanych opracowań merytorycznych, pomocy dydaktycznych i propagandowych.

Przy projektowaniu oferty  kierowano się opiniami dotychczasowych klientów – mówi Elżbieta Majchrzak  właściciel firmy – Wspólnie doszliśmy do wniosku , że większość  działań w zakresie edukacji ekologicznej wiązała się z rozpowszechnianiem materiałów drukowanych np. ulotek, folderów, które i tak w końcu „lądowały” w koszu na śmieci lub (niestety) na ulicy. Wykorzystując nowe technologie, oferujemy swoim klientom  gotowe opracowania, ich personalizację i możliwość tworzenia nowych tematów. Przygotowaliśmy zestaw  tablic edukacyjnych, które zamontowane w terenie  są dostępne przez cały rok. Dodatkowo proponujemy wsparcie działań edukacyjnych wśród mieszkańców wyjątkowymi upominkami propagandowymi ( których nie wyrzucą do kosza) . Naszym klientom dajemy narzędzie do pracy z lokalnymi społecznościami i oferujemy kompleksową obsługę począwszy od projektu do montażu w terenie. W programie wykorzystujemy wzorce stosowane przez nas od lat  przy budowie ścieżek przyrodniczych.

„Mentor” zapewnia, że projekt ma charakter rozwojowy i będzie rozbudowywany.

Źródło: www.edukacjaprzyrodnicza.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię