W sobotę, 28 marca, o godz. 15.00 w Centrum Handlowym ?Plejada? w Bytomiu zainicjowany zostanie edukacyjny program ekologiczny ?Centrum z Klimatem?. Jego celem jest budowanie świadomości ekologicznej wśród klientów, najemców i pracowników centrum.

Inaugurację programu uświetni magiczny występ iluzjonisty Macieja Pola. Przewidziano również gry i zabawy ekologiczne, happening z udziałem Ludzi – Drzew oraz otwarcie wystawy plastycznej przedszkolaków. 

Program „Centrum z Klimatem” to odpowiedź na światowy trend oraz badania, według których wiedza na temat ekologii jest wciąż niedostateczna. Wyszliśmy z założenia, że każdy z nas ma wpływ na środowisko i jego ochronę. Niewielu z nas jednak wie, jak należy właściwie segregować odpady, jakie odpady podlegają recyklingowi bądź jak oszczędzać zasoby naturalne – mówi Sylwia Wiszowata-Łazarz, Dyrektor Marketingu w Manhattan Real Estate Management, spółce zarządzającej Centrum Handlowym „Plejada”.

Program w Centrum Handlowym „Plejada” wspierać będą komunikaty wizualno-tekstowe umieszczone w często odwiedzanych miejscach na terenie obiektu. W „Plejadzie” odbywać się będą również w ciągu roku imprezy o charakterze ekologicznym. Podczas inauguracji „Centrum z Klimatem” rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny dla przedszkoli z Bytomia – „Pokaż, jak Ty możesz chronić klimat”. Jego rezultatem będzie wystawa 30 prac przedszkolaków biorących udział w konkursie. Ponadto, inauguracji towarzyszyć będą gry i zabawy ekologiczne. Każdy, kto tego dnia, w godz. 15.00 – 17.30, przyniesie ze sobą takie odpady, jak: makulatura, plastik, szkło, baterie, zużyte świetlówki i mały sprzęt AGD/RTV/IT, otrzyma w zamian ekologiczny upominek „Centrum
z Klimatem”.

Partnerem merytorycznym programu jest Fundacja Nasza Ziemia.

Źródło: www.centrumzklimatem.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię