Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu prowadzi działalność związaną z ochroną środowiska w zakresie gospodarki odpadami. Posiada Instalacje do odzysku odpadów biodegradowalnych (biokompostownię) oraz Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Z informacjami o tej działalności i obiekt ZZO postanowił dotrzeć do najmłodszych za pośrednictwem komiksu edukacyjnego.

 Opracowana przez Abrys publikacja „Naturman i Mali Odkrywcy” wydaje się być doskonałym narzędziem do edukacji dzieci w zakresie ekologicznego życia i świadomości ekologicznej. Komiks odznacza się efektowną oprawą wizualną i merytorycznym przekazem, na temat właściwej gospodarki odpadami i ważnych obiektów, takich Gratowisko czy biokompostownia.

Komiks wykorzystuje atrakcyjne i zrozumiałe dla dzieci obrazy, aby przedstawić ważne tematy związane z ochroną środowiska, takie jak segregacja odpadów, recykling i ekologiczne środki transportu. Przez przygodę i zabawę dzieci mogą łatwiej przyswoić skomplikowane rozwiązania, takie jak kompostowanie. Postacie takie jak Naturman, Baterman, Biolek czy Mali Odkrywcy sprawiają, że nauka staje się ekscytująca.

Komiks prezentuje praktyczne informacje, takie jak znaczenie punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych, rola biokompostowni, a także ideę „Drugiego życia rzeczy”, co może zachęcić dzieci do aktywnego udziału w ochronie środowiska. Najmłodsi, śledząc przygody bohaterów uczą się, jak teoria ekologii przekłada się na codzienne działania w gospodarce odpadami, co jest kluczowe w edukacji ekologicznej. Publikacja skłania też do refleksji nad własnymi nawykami i zachęca dzieci do bycia bardziej odpowiedzialnymi za środowisko.

Ukazanie realnych miejsc Poznania, takich jak Gratowisko czy biokompostownia, pozwala dzieciom identyfikować się z treścią i lepiej zrozumieć, jak mogą przyczynić się do ochrony środowiska w swoim najbliższym otoczeniu. Dlatego  „Naturman i Mali Odkrywcy” to doskonałe narzędzie do edukacji, które sprawia, że nauka okazuje się bardziej angażująca i skuteczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię