Każda okazja jest dobra do tego, by edukować ekologicznie mieszkańców. Warto wykorzystywać również miejskie imprezy, które cieszą się dużym zainteresowaniem i zapewniają obecność zarówno dzieci, jak i dorosłych. Taką okazję były m.in. Dni Koła, na których Miasto Koło realizowało działania edukacyjne, poświęcone właściwemu postępowaniu z odpadami. 

Podczas tego wydarzenia Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Miasta Koła przygotował ekologiczne stoisko edukacyjne. Można było na nim wziąć udział w warsztatach kreatywnego wykorzystania odpadów, podczas których uczestnicy wykonywali ekoorganizery z niepotrzebnych słoików, doniczki z kartoników po mleku, a także odpadowe dekoracje na ścianę z gałęzi, makulatury, wstążek i piórek. W ten sposób pokazywano, że bardzo wiele odpadów, które powstają w naszych domach, można ponownie wykorzystać i wytworzyć z nich coś przydatnego. 

Na stoisku można było też zakręcić kołem fortuny i wziąć udział w konkursie „wKOŁO odpadów” i za poprawną odpowiedź na pytanie, zadanie, zagadkę czy też rebus otrzymać zakładkę do książek z zasadami segregacji odpadów, edukacyjną grę lub książeczkę o odpadach. 

Podczas imprezy nie mogło zabraknąć również możliwości zagrania w wielkoformatową grę plenerową. Tym razem uczestnicy mogli sprawdzić nie tylko swoją wiedzę na temat zasad segregacji odpadów, ale także swą sprawność fizyczną, grając w grę TWISTOR. 

GALERIA

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię