Urząd Miejski w Wieruszowie postanowił włączyć się w Ogólnopolski Dzień Bez Torebki Foliowej w dniu 14 czerwca br. w ramach XIV obchodów Dni Wieruszowa pod hasłem Gminny Dzień Bez Torebki Foliowej.

Na stoiskach wystawienniczych na terenie Stadionu w Wieruszowie mieszkańcom będą rozdawane ulotki propagujące akcję oraz lniane torby wielokrotnego użytku. Poprzez tę kampanię mieszkańcy Wieruszowa mają zostać przekonani do pakowania zakupów w bezpieczne dla środowiska torby ekologiczne, a nie foliowe reklamówki. Już dziś w niektórych sklepach na terenie Wieruszowa możemy zakupić torbę wielokrotnego użytku. Organizatorzy liczą na to, że właściciele sklepów także włączą się w akcję i zaproponują alternatywę dla jednorazowych „foliówek”.

Inicjatorzy kampanii  podkreślają, że polskie miasta i wsie są coraz  bardziej zaśmiecane przez foliowe torby. Rozkład tego typu odpadów trwa od kilku do nawet 400 lat, natomiast ich spalanie powoduje uwalnianie się do środowiska dioksyn, które są szkodliwe dla życia ludzkiego, uszkadzając układ oddechowy, szczególnie u dzieci. Ponadto do produkcji toreb foliowych wykorzystywana jest ropa naftowa, gaz oraz benzen, będący jedną z przyczyn występowania białaczki. 

Kampania edukacyjna ma na celu wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, zmianę nawyków i przyzwyczajeń, które towarzyszą wszystkim obywatelom w ich życiu codziennym oraz rozwój społeczeństwa odpowiedzialnego za obecne i przyszłe pokolenia.

Źródło: www.wieruszow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię