W konkursie Gadu-Gadu pt.?zGGadnij, jak będzie wyglądać świat za 50 lat?? wzięło udział ponad 3000 osób. Uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę nt. negatywnych skutków efektu cieplarnianego.

Spośród wszystkich uczestników, prawidłowych odpowiedzi udzieliło 409 internautów. Co 10-ta osoba z tego grona miała szansę na atrakcyjne nagrody z przewidzianej puli 40 zestawów. Konkurs organizowany był – w nawiązaniu do Konferencji klimatycznej ONZ koordynowanej po stronie Polski przez Ministerstwo Środowiska – przez platformę internetową Gadu-Gadu.

Internetowa, ekologiczna rywalizacja toczyła się w należącym do grupy Gadu-Gadu serwisie społecznościowym MojaGeneracja.pl, z wykorzystaniem mechanizmu Gadu Sondy. Zadaniem każdego z uczestników była odpowiedź na 5 pytań; w każdym z nich znajdowały się 3 odpowiedzi do wyboru, z czego tylko jedna prawidłowa.

 Oto prawidłowe odpowiedzi
1. Które miasto może znaleźć się pod wodą za 50 lat: Nowy Jork
2. Kiedy wyemitowany przez nas dotychczas dwutlenek węgla zniknie z atmosfery: po 100 tysiącach lat
3. Z którego szczytu może zniknąć za 50 lat śniegowa czapa: Kilimandżaro
4. Jaki gatunek ssaków może z powodu zmian klimatu całkowicie wyginąć przed końcem XXI wieku: niedźwiedź polarny
5. Który zbiornik wodny jest w stanie zaniku: Morze Aralskie

Do zwycięzców powędrują odtwarzacze mp3, kamerki internetowe z wbudowanym mikrofonem, myszki optyczne, klawiatury multimedialne oraz pamiątkowe pen-drivy opatrzonych logiem Konferencji Klimatycznej.

Źródło: Biuro Prasowe COP14

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię