W najbliższą sobotę w Warszawie 30 studentówi z całej Polski weźmie udział w grze negocjacyjno-decyzyjnej pt. „Ziemia Pojutrze”. Uczestnicy gry wcielają się w członków delegacji reprezentujących największe państwa świata i organizacje regionalne. Scenariusz gry obejmuje lata 2010 ? 2050. Gra jest podzielona na tury, odpowiadające kolejnym przedziałom tego okresu.

Gracze – poprzez propozycje rozwiązań gospodarczo-środowiskowych, międzynarodowego handlu surowcami, inwestycji infrastrukturalnych – dążą do zapewnienia i utrzymania wzrostu gospodarczego, bezpieczeństwa energetycznego i społecznej akceptacji.

W grze liczy się umiejętność podejmowania strategicznych decyzji, prowadzenia negocjacji, zawierania sojuszy i budowania kompromisów.  Uczestnicy gry zostali wyłonieni podczas dwóch części kwalifikacji. W pierwszej kandydaci mieli przygotować Narodowy Plan Energetyczny fikcyjnego państwa. Druga część obejmowała przemówienia nt. swojego planu. 

Wśród uczestników gry są studenci Akademii Medycznej w Gdańsku, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Radomskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. 

"Ziemia Pojutrze" jest elementem ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce "Twoje działania wpływają na klimat".  Gra odbędzie się w sobotę, 29 listopada, w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie (ul. Jasna 14/16a; II piętro). Start o godz. 10:00.

Źródło: Biuro Prasowe Komisji Europejskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię