Fundacja Nasza Ziemia razem z firmą Vattenfall Heat Poland wyłoniły laureatów drugiej edycji konkursu grantowego ?Szkoła z klimatem?, stanowiącego element programu edukacyjnego ?Klimat dla Ziemi, ciepło dla Warszawy?.

W środę, 25 lutego w siedzibie Fundacji Nasza Ziemia odbyło się spotkanie z nauczycielkami-laureatkami konkursu, na którym zostały wręczone symboliczne czeki na realizację projektów.

Ideą konkursu było wyróżnienie pięciu najlepszych szkolnych projektów opracowanych przez nauczycieli z Warszawy i Pruszkowa, poświęconych edukacji na temat oszczędzania energii oraz przeciwdziałania zmianom klimatu. Zwycięskie szkoły otrzymają granty w wysokości 2 tys. zł. Działania w ramach projektów zaplanowano na drugi semestr roku szkolnego 2008/09 i rozpoczną się w marcu br.

A oto laureaci:
1.Szkoła Podstawowa nr 68 z Oddziałami Integracyjnymi (Żoliborz) *Aktywni dla klimatu*
2.Przedszkole nr 88 *Pod zielonym listkiem* (Targówek) *Dbamy o klimat*
3.Gimnazjum nr 130 z Oddziałami Integracyjnymi (Ursus) *Żyj ekologicznie, chroń środowisko, oszczędzaj energię.*
4.Gimnazjum nr 118 w Zespole Szkół nr 94 (Wesoła) *Działaj z energią dla klimatu*
5.Gimnazjum nr 132 z Oddziałami Integracyjnymi (Ursus) *Zarządzamy energią w mieszkaniu – i my zmniejszamy globalne ocieplenie. Kontynuacja projektu – ankieta o oszczędzaniu energii.*

Opisy zwycięskich projektów zostały zamieszczone tutaj.

Najbardziej aktywni nauczyciele uczestniczący w realizowaniu projektów oraz wszyscy nauczyciele, którzy będą realizować wraz ze swoimi uczniami tematykę oszczędności energii, mają szansę otrzymać indywidualne granty w wysokości 500 zł w konkursie „Nauczyciel z klimatem”.

Źródło: Fundacja Nasza Ziemia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię