W środę, 25 lutego w domu kultury Centrum Łowicka odbył się uroczysty finał konkursu dla przedszkolaków ?Prezentacje ekologiczne 2008/2009?. Na konkurs napłynęło 80 fotografii, 77 zabawek i 44 stroje.

„Prezentacje ekologiczne” adresowane były do dzieci przedszkolnych w wieku 3-6 lat, ich rodziców i nauczycieli. Celem konkursu była popularyzacja wśród najmłodszych dzieci działań proekologicznych w domu, przedszkolu oraz najbliższym otoczeniu.

Dotychczas w konkursie uczestniczyły wyłącznie przedszkola z Mokotowa. W tym roku odstąpiono od tej reguły. W „Prezentacjach ekologicznych” udział wzięło aż 65 przedszkoli z całej Warszawy.

Do konkursu zgłoszono 201 prac, w trzech kategoriach: „Zabawka ze skrawka” – zabawki wykonane przez dzieci wspólnie z rodzicami, z różnego rodzaju surowców wtórnych, „Ekologiczna moda” – stroje wykonane przez dzieci z pomocą nauczycieli z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych i  „Przyroda i nasze środowisko” – fotografie przyrodnicze wykonane przez nauczycieli.

Podczas wielkiego finału wiceburmistrz Mokotowa Krzysztof Skolimowski wręczył nagrody twórcom najciekawszych prac. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Na koniec odbył się pokaz mody ekologicznej. W roli modelek i modeli wystąpiły przedszkolaki.

Organizatorami „Prezentacji ekologicznych 2008/2009” były dyrektorki trzech mokotowskich przedszkoli: Elżbieta Tokarska – Przedszkole nr 275, Małgorzata Stelmaszczyk – Przedszkole nr 278 i Grażyna Korman – Przedszkole nr 294 oraz Barbara Rokicka – doradca metodyczny w zakresie wychowania przedszkolnego. Wystawę prac przygotowanych na „Prezentacje ekologiczne” można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Puławskiej 97. Konkurs odbywał się pod patronatem burmistrza Mokotowa Jana Rasińskiego.
 
Źródło: UM Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię