Urząd Miasta Sosnowca i Klub Gaja ogłaszają konkurs na imię dla źrebaczka, którego urodziła Drumla ? klacz ofiarowana przez Klub Gaja Szkole Specjalnej nr 4 w Sosnowcu.

Konkurs, otwarty dla wszystkich, potrwa do końca sierpnia. To już trzeci koń Klubu Gaja, który pojawił się w sosnowieckiej szkole. Drumla, matka źrebaczka oraz Atlantyk zostały wykupione przez Klub Gaja i przekazane placówce, aby służyły do hipoterapii – poprawy zdrowia uczniów szkoły. Źrebak jest 50. koniem Klubu Gaja.

Źrebak urodził się 13 lipca w piątek. Jest kary z białą gwiazdką na głowie i białą skarpetką na nodze. Imię dla niego musi zaczynać się na literę D lub L, tak jak imiona jego rodziców: Drumla i Lopez.
 
O tym, jakie imię otrzyma źrebaczek w pierwszej kolejności zadecyduje jury konkursu, w którym zasiądzie przedstawiciel miasta, Klubu Gaja oraz dyrekcji szkoły. Propozycje imienia należy przesłać na adres: [email protected]. Z nadesłanych propozycji jury wybierze pięć, na które będzie można głosować w specjalnej sondzie. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie podczas uroczystości nadania imienia na początku września.
Drumla ma za sobą 14 lat ciężkiej pracy w gospodarstwie, w woj. małopolskim. Miała trafić do rzeźni. Klub Gaja wykupił konia, bo bardzo chciał spełnić marzenia uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Jazda konna i kontakt z koniem usprawniają pracę mięśni chorych dzieci, poprawiają ich poczucie równowagi i pewności siebie.
 
Rocznie w Polsce przeznacza się na ubój 66 tys. koni. Większość z nich, sprzedawanych za granicę, czeka jeszcze kilkudniowa ciężka podróż. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso oraz te wykorzystane w ciężkich pracach (polowych, leśnych) lub wykluczone ze sportu. Także te zaniedbane i schorowane.
Kierowane do Klubu Gaja prośby o ratunek dla koni to kilkadziesiąt takich spraw w ciągu roku. Klub Gaja wykupuje konie i zapewnia im nowy dom tylko dzięki pieniądzom z darowizn, z 1% podatku (KRS 0000120069) i akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Drumla została wykupiona dzięki wpłatom z 1 % podatku i zbiórce makulatury.

Na zdjęciu źrebak Drumli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię