Znamy już zwycięzców II edycji konkursu ?Nasza planeta, nasza przyszłość?, której organizatorem jest Ekologiczne Centrum Utylizacji z Jaroszowa wchodzące w skład Veolii Usługi dla Środowiska. W kategorii indywidualnej najlepsza okazała się praca Jakuba Podlewskiego, natomiast w kategorii zespołowej zwyciężyła klasa 4b ze szkoły nr 2 w Strzegomiu.

Konkurs „Nasza planeta, nasza przyszłość”, którego celem jest edukacja ekologiczna uczniów klas czwartych szkół podstawowych, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i nauczycieli. Do drugiej edycji zaproszeni zostali uczniowie szkół w gminach Strzegom i Kostomłoty na Dolnym Śląsku. Łącznie w ekologicznym przedsięwzięciu wzięło udział aż 225 uczniów z 12 klas czwartych z ośmiu dolnośląskich szkół.

W konkursie w kategorii indywidualnej zwyciężył Jakub Podlewski z klasy 4b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu, zdobywając aż 41 z 42 możliwych punktów. Drugie miejsce przypadło Natalii Płazie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Goczałkowie, która zdobyła 37 punktów. Na podium na trzecim miejscu znalazła się Karolina Wojtowicz z klasy 4a z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu z wynikiem 36 punktów.

Zwycięzca otrzyma rower, zdobywczyni II miejsca dostanie namiot oraz śpiwór, a laureatka z III miejsca – plecak, piłkę oraz rakiety do badmintona.       

W kategorii zespołowej zwyciężyła klasa 4b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu. W nagrodę uczniowie najlepszej klasy wraz z opiekunem zostaną zaproszeni na wycieczkę do wrocławskiego ZOO, jednego z najpiękniejszych i najciekawszych ogrodów zoologicznych w kraju. Z kolei opiekun klasy, pani Jolanta Ratkowska, otrzyma nagrodę dla nauczyciela, którą jest aparat cyfrowy.

Ponieważ konkurencja była ogromna i wiele prac konkursowych prezentowało wysoki poziom, jury przyznało wyróżnienie w kategorii indywidualnej dla: Sabiny Pękały z klasy 4a z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu, Oliwii Lasko z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie oraz Sylwii Roślickiej, Mariusza Synowca i Dawida Janiaka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Goczałkowie. Z kolej w kategorii zespołowej wyróżniona została klasa 4 z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kostrzy. Wyróżnienie uczniowie również otrzymają upominki, którymi będą pendrive’y.

Patronem II edycji konkursu jest burmistrz miasta i gminy Strzegom oraz wójt gminy Kostomłoty. Patronem medialnym konkursu jest portal edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl.

Więcej informacji o konkursie „Nasza planeta, nasza przyszłość” na stronie www.veolia-es.pl.
 

Jedna z prac Jakuba Podlewskiego, który zajął I miejsce w Kategorii Indywidualnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię