W tym roku Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadza już IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych ?Świetlik?, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony uczniów, nauczycieli i rodziców.

Organizatorzy zachęcaja serdecznie wszystkich młodych badaczy i miłośników przyrodniczych dziedzin nauki do wzięcia udziału w Konkursie. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z całej Polski, uczęszczających do klas od I-VI.

Już 22 stycznia, na stronie internetowej: www.swietlik.edu.pl, pojawią się doświadczenia do IV edycji Konkursu, adekwatne do grup wiekowych uczniów.  Uczniowie mogą rozwiązywać i przeprowadzać eksperymenty zarówno w domu, pod okiem osób dorosłych, a także w szkole podczas lekcji z nauczycielami. Zgodnie z ustaleniami regulaminu Konkursu, część pytań dotyczących wykonanych eksperymentów ukaże się w teście finałowym 22 marca 2011. Zachęcamy serdecznie do przesyłania mailowo ([email protected]) sprawozdań z przeprowadzanych doświadczeń, w postaci zdjęć. Każde nadesłane foto-sprawozdanie zostanie wyróżnione oraz umieszczone na stronie internetowej Konkursu.

Wszystkich ciekawych świata, Obserwatorów przyrody zapraszamy do przesyłania zgłoszeń uczestnictwa w Konkursie „Świetlik” do 31 stycznia 2011. Polecamy także ciekawe, kształcące i przyjemne Warsztaty Przygotowawcze organizowane przy współpracy z Instytutem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.

Szczegółowe informacje na temat samego Konkursu oraz Warsztatów znajdują się na stronie internetowej: www.swietlik.pl. Organizatorzy odpowiadają na pytania również mailowo: [email protected].

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię