Z okazji 90-lecia istnienia Państwowej Służby Hydrologiczno-Meteorologicznej organizowany jest konkurs rysunkowy. Jego celem jest rozpowszechnienie wiedzy o meteorologii i klimatologii oraz uczczenie rocznicy. Konkurs potrwa do 28 lutego br.

Uczestnikiem może być każde dziecko oraz młodzież w wieku od 6 do 18 lat Organizatorem konkursu jest Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Konkurs prowadzony jest na obszarze całej Polski.

Warunkiem udziału w konkursie jest wysłanie wypełnionego kuponu konkursu wraz z dołączonym rysunkiem na adres: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie, ul Podleśna 61, 01-673 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Rysunkowy”.

Przedmiotem konkursu jest jeden wykonany dowolną techniką. Rysunek ma być z zakresu: prognozowania pogody, zjawisk meteorologicznych typu: burza, deszcz, śnieg, powódź itp. Rysunki mogą być również odzwierciedleniem tego, że IMGW to służba, która ostrzega, prognozuje i obserwuje. Pomocne w wykonaniu rysunku będą strony internetowe www.imgw.pl oraz www.pogodynka.pl.

Nagrodami w konkursie są  zegarek, aparat fotograficzny oraz odtwarzacz mp3.
Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie internetowej www.pogodynka.pl oraz w siedzibie IMGW do 30 marca br. Zwycięzcy konkursu dodatkowo zostaną powiadomieni o wygranej oraz sposobie odbioru nagrody.

Źródło: www.imgw.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię