Z końcem dnia mija możliwość nadsyłania prac konkursowych, jeśli masz ochotę na to aby Twoje wypracowanie było profesjonalnie ocenione i nagrodzone… to polecamy wziąć udział!

Zadanie konkursowe:

  1. Napisz opowiadanie ekologiczne pt. ?Ziemia w 2065 roku? na temat przyszłości naszej planety, o tym, jak ją sobie wyobrażasz za ponad 50 lat?
  2. Objętość tekstu nie powinna przekraczać 1 strony formatu A4 (maszynopis ? czcionka 12, interlinia 1,5).
  3. Prześlij swoje opowiadanie na adres e-mail: [email protected] lub Maciej Dobkowicz Abrys ul. Daleka 33, 60-124 Poznań (liczy się data nadania stępla pocztowego) . W temacie wiadomości wpisz koniecznie: ?Opowiadanie ? konkurs ZIEMIA W 2065 ROKU?.
  4. W dokumencie tekstowym dołącz informacje o sobie, takie jak: imię, nazwisko, wiek, adres domowy oraz adres szkoły.
  5. Na Twoją pracę czekamy od 10 września do 15 października 2012 r. do godz. 23.59.
  6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 października. Wyniki oraz fragmenty zwycięskich prac zostaną opublikowane na stronie głównej portalu www.zielonalekcja.pl w dziale ?Aktualności?.

Nagrody:

  • Do wygrania jest 5 kompletów książek pt. ?2065. Zatopione miasto? i „2065 Grabieżcy Wody” Jeana-Michela Payeta (Wydawnictwo Biobooks). Każdy z laureatów otrzyma pamiątkowe dyplomy.
  • Dla najbardziej zaangażowanego pedagoga (z którego placówki wpłynie najwięcej prac) przygotowane są 3 komplety książek. Każdy pedagog, który zaangażuje uczniów w swojej placówce otrzyma zaświadczenie, potwierdzające udział w konkursie.
  • Dodatkowo każda ze szkół, której uczniowie będą uczestnikami konkursu otrzyma rabat w wysokości 40% na zakup książek wydanych przez wydawnictwo Biobooks (ważny do końca 2012 r.).

Szczegóły w regulaminie (do pobrania ? pod artykułem).


W razie pytań prosimy o kontakt:

Redakcja ZielonaLekcja.pl ? Maciej Dobkowicz.
E-mail: [email protected],
Tel. 61 655 81 34.

O KSIĄŻCE:

TRYLOGIA ?2065?
EKO science fiction, seria trzech fantastyczno-przygodowych powieści z wątkiem ekologicznej przyszłości Ziemi, dla czytelników w wieku 10-14 lat, bestseller we Francji, I część ukazała się także w Niemczech na początku tego roku.
Tom II : ?2065. Grabieżcy wody?
      Autor: Jean Michel Payet
      Tłumaczenie: Alicja Lehrke
      ISBN 978-83-62991-06-8
      Format: 120 x195 mm
      Objętość: 212 stron
      Oprawa: miękka
      Cena detal. 29 zł
?2065? to seria trzech ekologicznych biothrillerów dla młodzieży. W pierwszej części, pt. ?Zatopione miasto?, 15-letni bohater powieści Emil dowiaduje się, że jego dziadek odkrył i wypróbował sposób na przemieszczanie się w czasie. Ciekawy swej przyszłości, przenosi się do roku 2065 i poznaje świat inny, niż sobie wyobrażał. Odwiedza rodzinne miasto, przeżywa serię burzliwych przygód, w których towarzyszy mu piękna Alaska, poszukuje zaginionej siostry ekolożki, bierze udział w tajemniczej misji, jest śledzony, wreszcie staje oko w oko z realną katastrofą ekologiczną.
W części drugiej, pt. ?Grabieżcy wody?, Emil wpada na genialny pomysł: zna już sposób na podróżowanie w czasie, zamierza to wykorzystać i znów przenieść się do 2065 roku, by poznać wyniki losowań totolotka. Jednak przyszłość okazuje się mniej zabawna, niż przewidywał. Brakuje wody, źródło wody pitnej, które zaopatrywało miasto, zostało zanieczyszczone. Monopol na dystrybucję wody ma burmistrz i to on dyktuje ceny, kontrolując jednocześnie media i policję. Emil ma do wypełnienia nową misję, pełną niespodzianek, zaskakujących sytuacji i sensacyjnych przygód.
Posłuchaj recenzji 11-letniego Krzysia:
Ostatni tom trylogii ?2065? pt. ?Piętno snów? (ekotematem jest problem energii) ukaże się w październiku 2012 roku.

ORGANIZATORZY KONKURSU:

 

Okładka książki „2065. Grabieżcy wody” *Wydawnictwo Biobooks)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię