W najbliższy weekend rozpoczyna się akcja ?Sprzątanie Świata?. W akcję angażuje się również Kraków. Fundacja Rozwoju Gmin Polskich zaprasza do tego, aby zaangażować się w piątek i sobotę w sprzątanie okolic Stawu przy Kaczeńcowej

Do aktywnego uczestnictwa w „Sprzątaniu Świata” Fundacja zaprasza wszystkich, którzy mają chwilę czasu w podanych dniach w godzinach 10:00 – 13:00. Potrzeba jedynie chęci i rąk do pracy. Będą zapewnione worki na śmieci i rękawiczki. 

Szczególne zaproszenie kierowane jest do uczestników projektów Fundacji: „Jeśli na spacer – to tylko w Krakowie!” oraz „Zielone wędrówki – edukacyjne wycieczki przyrodnicze po Krakowie dla uczniów i studentów”. Mieli oni okazję w ramach edukacyjnych spacerów, odwiedzić Staw przy Kaczeńcowej, będący bogatym pod względem przyrodniczym zakątkiem Krakowa.

Oprócz tego zaproszenie skierowane jest również wyjątkowo w kierunku uczniów i nauczycieli pobliskich szkół i innych instytucji edukacyjnych.

Na tym zapraszanie się jednak nie kończy. W akcji może wziąć udział każdy, komu jest bliska ochrona środowiska, ale także dbałość o czystość Krakowa. Wystarczy przyjść w podanych dniach (lub tylko jednym z nich) o godz. 10:00 na przystanek MPK „Kocmyrzowska” (tramwajowy, w stronę Wzgórz Krzesławickich), aby wziąć udział we wspólnym sprzątaniu Krakowa. Akcja odbywa się na terenie Dzielnicy XVI Miasta Krakowa, Bieńczyce.

Każdy może wziąć udział we wspólnym sprzątaniu Krakowa. / Fot. www.sxc.hu

W ramach akcji zostaną posprzątane okolice Stawu przy Kaczeńcowej. / Fot. Fundacja Rozwoju Gmin Polskich

W obrębie Stawu przy Kaczeńcowej stwierdzono wiele gatunków ssaków, 23 gatunki ptaków, wiele gatunków owadów, w tym 14 gatunków motyli co stanowi 9% wszystkich motyli dziennych występujących w Polsce. / Fot. Fundacja Rozwoju Gmin Polskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię