Do tej pory pod hasłem ?Kultura to Natura ? czyli zamieniamy odpady na kulturalne wypady? odbyły się w Gdańsku dwie edycje tej akcji, która cieszyła się ogromnym powodzeniem i poparciem wśród mieszkańców jak i wśród trójmiejskich mediów.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 21 września 2013 roku pod nazwą „Gdański piknik ekologiczny. Kulturalny recykling na Przymorzu”. Organizatorzy chcieliby, aby piknik na stałe wpisał się w kalendarz gdańskich imprez o charakterze ekologiczno–edukacyjny. W ramach akcji będą tak jak do tej pory zbierane selektywnie surowce wtórne (kartoniki po napojach, opakowania z makulatury, metalu i tworzywa), organizatorzy będą rozdawać za nie bilety do trójmiejskich ośrodków kultury, sportu i rekreacji. Dodatkowo piknik wzbogacony będzie o różnego rodzaju warsztaty recyklingowe oraz gry, konkursy i rebusy o tematyce szeroko rozumianej ekologii.

Naszym celem jest edukacja ekologiczna i kulturalne, a także szeroko rozumiana integracja. Dlatego bardzo mocno zaangażowane w organizację „Gdańskiego pikniku ekologicznego” są dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną – podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku.

Partnerami akcji są: Fundacja Prokarton i Program REKARTON.
Organizatorzy zapraszają mieszkańców Gdańska na piknik w sobotę 21 września 2013 roku w godzinach od 11.00 do 15.00 na plac przy ul. Jagiellońskiej 11 na gdańskim Przymorzu.

Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Miasta Gdańska.

Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku, Partnerstwo Przymorze i Dominik Dobrowolski, ekolog i podróżnik

 

Organizatorzy chcieliby, aby piknik na stałe wpisał się w kalendarz gdańskich imprez o charakterze ekologiczno?edukacyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię