Polska Zielona Sieć zaprasza nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu internetowym typu e-learning pt. ?Zmieniaj nawyki na lepsze. Kupuj odpowiedzialnie ubrania i elektronikę!?.

Szkolenie ma zaktywizować nauczycieli do podejmowania działań na rzecz krajów globalnego Południa i skierowane jest do wszystkich zainteresowanych włączeniem zagadnień globalizacji i odpowiedzialnej konsumpcji do prowadzonych przez siebie zajęć.

Celem szkolenia jest ukształtowanie w nauczycielach i uczniach poczucia globalnej odpowiedzialności za codzienne wybory konsumenckie przez ukazanie zależności pomiędzy krajami globalnej Północy i Południa. Autorzy zwracają szczególną uwagę na relacje między postawą jednostki i jej wyborami w życiu codziennym, a jakością życia społeczeństw innych regionów świata.

Szkolenie skupi się na tematyce związanej z 2 grupami produktów znajdujących się w obrębie zainteresowań konsumpcyjnych nastolatków: ubrań i sprzętu elektronicznego. Dlaczego? 72% nastolatków posiada własny sprzęt audio, zaś 66% posiada własne odtwarzacze mp3.

Podczas kursu poruszane będą następujące problemy:
– czym jest odpowiedzialna konsumpcja,
– jaki może być wpływ codziennych wyborów konsumenckich na jakość życia mieszkańców krajów globalnego Południa,
– jakie są wyzwania środowiskowe i społeczne krajów globalnego Południa wiążące się z pozyskiwaniem surowców i produkcją odzieży oraz elektroniki,
– jak ograniczyć negatywny wpływ zakupu i utylizacji odzieży oraz elektroniki na środowisko i pozytywnie wpływać na poprawę warunków życia ludzi z krajów globalnego Południa.

Całość szkolenia odbędzie się przez Internet na początku roku szkolnego 2013/2014. Będzie się składać z 5 multimedialnych lekcji teoretycznych oraz 1 zadania praktycznego (przeprowadzenie lekcji w oparciu o scenariusz wybrany z zaproponowanych przez organizatora). W trakcie 5 tygodni odbędą się 3 sprawdziany wiedzy.

W szkoleniu mogą uczestniczyć nauczyciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. W procesie rekrutacji organizatorzy wybiorąy 80 osób. Każda z osób, które ukończą kurs, otrzyma certyfikat. Zgłoszenia przyjmowane będą do 8 września 2013 r.

Szkolenie jest współfinansowane przez Komisję Europejską oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Więcej informacji na temat szkolenia oraz rekrutacji znajduje się na stronie www.ekonsument.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię