Szkoła Podstawowa w Hejdyku zorganizowała akcję zbiórki elektroodpadów. To był kolejny etap kampanii na rzecz selektywnej zbiórki elektroodpadów prowadzonej przez tęszkołę.

Sala gimnastyczna zamieniła się po brzegi w skansen urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Posegregowano je w różne kąciki: telewizorów, lodówek, sprzętu kuchennego AGD , komputerowy, radia i magnetofony, odkurzacze, DVD, dekodery, świetlówek itp. To istny rekord urządzeń, jakie mieszkańcy okolicznych wsi przywieźli do szkoły. Te stare cuda techniki zalegały na strychach wielu domów.

Zgromadzone elekrtoodpaady zostały odebrane przez firmę Elektroeko z Warszawy, z którą szkoła współpracuje, realizując w szkole jej ogólnopolski Program ,,Moje miasto bez elektrośmieci”, który można realizować w placówkach wiejskich. Za ilość zebranych elektrośmieci otrzymamy punkty, które będą wymieniane na bezpłatne pomoce dydaktyczne dla szkoły.

Prowadzona przez szkołę kampania (prezentacja dla rodziców, roznoszenie ulotek itp.) rozbudziła świadomość ekologiczną mieszkańców okolicznych wsi, a dowodem zaangażowania jest ilość zebranych elektroodpadów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię