Myślenie o zdrowym i ekologicznym trybie życia staje się coraz bardziej popularne. W młodym wieku łatwiej jest przyswoić dobre nawyki i żyć w zgodzie z przyrodą, niż jako dojrzała osoba zmieniać już ukształtowane złe przyzwyczajenia, dlatego tak ważne jest przekazywanie wiedzy młodemu pokoleniu na tematy związane z ochroną środowiska.

W sferze edukacji ekologicznej formalne i nieformalne funkcje sprawuje wiele instytucji i osób indywidualnych. Praca na rzecz określonych inicjatyw powinna zostać wyróżniona  i nagrodzona, dlatego w redakcji Ekonatury powstał projekt jedynej w Polsce nagrody przyznawanej za zasługi na rzecz edukacji ekologicznej -Laury Ekoprzyjaźni.
12 kwietnia 2012 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbędzie się już IV edycja wręczenia „Laurów Ekoprzyjaźni 2011”. Uroczystość połączona będzie z konferencją merytoryczną pt: ”Zrównoważony rozwój a ekologia w Polsce”, dotyczącą aktualnych spraw związanych ze środowiskiem, ekonomią i społeczeństwem. Nagrody, po zatwierdzeniu przez Kapitułę, w skład której wchodzą Rektorzy i Profesorowie z wielu wrocławskich uczelni, przyznawane będą przez Redakcję ogólnopolskiego miesięcznika Ekonatura za działalność na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej za 2011 rok, a wręczone zostaną w trzech kategoriach:
 
1)dla wytrwałych, zaufanych Członków Wspierających- wspomagających idee edukacji ekologicznej w Polsce;
2)dla instytucji wspierających edukację ekologiczną i ochronę środowiska;
3)dla osoby indywidualnej za wybitne zasługi na rzecz ekologii;
 
Na uroczystości uczestnicy będą mogli posłuchać koncertu musicalowo-operetkowego oraz zwiedzić stoiska i wystawy instytucji związanych m.in. z ochroną środowiska, które będą znajdować się w otoczeniu sali konferencyjnej.
 
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ekonatura.org
 
   
 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię