?Jestem Przyjacielem Ziemi? to akcja Powiatu Leszczyńskiego skierowana do najmłodszych jego mieszkańców. Celem akcji jest rozbudzenie w dzieciach zachowań proekologicznych.

Aby to osiągnąć, dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu, które wyraziły chęć udziału w projekcie, przygotowano zajęcia proekologiczne.

W trakcie zajęć dzieci dowiadują się miedzy innymi jakie niebezpieczne odpady są produkowane, co zrobić aby mniej tych odpadów trafiało na wysypiska oraz na czym polega recykling. O tym jak postępować ze śmieciami radzi między innymi bohater filmu pt. „Felka rady na odpady”. Podczas  zajęć odbywa się także zaprzysiężenie dzieci na Małych Przyjaciół Ziemi. Dzieci otrzymują dyplomy lub zakładki do książek potwierdzające zaprzysiężenie.

Zajęcia z dziećmi odbywać się będą w miesiącach maju i czerwcu w różnych szkołach na terenie powiatu. Szacuje się, że łącznie w akcji udział weźmie ponad 700 dzieci ze szkól podstawowych w: Święciechowie, Pawłowicach, Drobninie, Długich Starych, Górce Duchownej, Lasocicach, Garzynie, Wijewie, Nowym Belęcinie, Goniembicach, Kaczkowie i Oporówku.

Źródło: powiat-leszczynski.pl

W trakcie zajęć dzieci dowiadują się m.in. czym polega recykling. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię