6020 uczniów i przedszkolaków przez pół roku zebrało ok. 7664 kilogramów zużytych plastikowych nakrętek i ok. 1658 kilogramów zużytych baterii.

Do konkursu zgłosiło się 18 szkół podstawowych i 16 przedszkoli z terenu miasta Koszalina i sąsiednich gmin.

A oto zwycięzcy:

W kategorii „zużyta nakrętka”
I miejsce zajęła szkoła z Nacławia z rekordową średnią – na jednego ucznia przypadło aż 26 kg nakrętek,
II miejsce zajęli uczniowie szkoły w Kurowie (7,9 kg ), a
III z Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Koszalinie (7,2 kg).

Nagrodę specjalną otrzymała Szkoła Podstawowa nr 17 w Koszalinie, której uczniowie zebrali 1,6 tony zużytych nakrętek plastikowych.

W kategorii „zużyta bateria” również zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Nacławia – na jednego ucznia przypadło 0,8 kilograma zebranych bateria,
II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lejkowie (0,7 kg),
III – uczniowie szkoły Podstawowej nr 17 w Koszalinie (0,5 kg).

Ten imponujący „urobek” to efekt udziału dzieci w VIII edycji „Konkursu na najlepszego Ekołowcę” zorganizowanego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Oficjalne podsumowanie konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Koszalina Mirosława Mikietyńskiego odbyło się 24 maja br.

Zwycięskie szkoły otrzymały nagrody. Organizatorzy docenili zaangażowanie uczniów poszczególnych klas – nagrody otrzymała najlepsza klasa oraz najlepszy uczeń w każdej szkole. Dzielne przedszkolaki otrzymały za zbiórkę nakrętek i baterii upominki. W tym roku nagrodę ufundował także Starosta Koszaliński – przypadła ona szkole w Garbnie.

Konkurs z cyklu „Najlepszy Ekołowca”, organizowane przez PGK od 8 lat, mają na celu kształtowanie od najmłodszych lat świadomości ekologicznej oraz troski o środowisko naturalne. Poprzez konkursy i zabawy PGK chce m.in. wyrobić nawyk odkręcania nakrętek z butelek (jest to inny rodzaj plastiku niż ten, z którego zrobiona jest butelka) przed ich wyrzuceniem oraz nawyk segregacji odpadów.

W czasie Finału w dniu 24 maja mali i duzi Ekoływcy brali również udział w zabawach i konkursach. Na zewnątrz kolorową kredą rysowali na bruku, karmili smoka plastikowymi butelkami. W środku CH Forum oprócz odbioru nagród odpowiadali na ekologiczne pytania, oglądali skecze i pokazy ekologicznej mody. Zabawiał ich Claun z pokazem cyrkowym, etiudami, żonglowaniem, ekwilibrystyką. Występował również pan Kleks z pokazem efektów dymowych, ogniowych, doświadczeń z suchym lodem, ciekłym azotem oraz sprężonym powietrzem. Wszystkie zabawy i konkursy spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów.

Do konkursu zgłosiło się 18 szkół podstawowych i 16 przedszkoli z terenu miasta Koszalina i sąsiednich gmin. / Fot. PGK Koszalin

W czasie Finału mali i duzi Ekoływcy brali również udział w zabawach i konkursach. / Fot. PGK Koszalin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię