Już 3 lipca br. rozpoczyna się Letnia Akademia Przyrody w Wigierskim Parku Narodowym. Na letnie spotkania z przyrodą zaproszeni są wszyscy chętni od lat 5. W programie warsztaty przyrodnicze, wycieczki rowerowe, warsztaty i konkurs fotograficzny oraz „zielone kino”.

Program Letniej Akademii Przyrody:

– Zielony Autobus –  warsztaty przyrodnicze
 
Odkrywanie tajników przyrody podczas warsztatów przyrodniczych w Ośrodku Edukacji Środowiskowej nad Zatoką Słupiańską jeziora Wigry. Spotkania przeznaczone są dla wszystkich chętnych – dzieci z rodzicami, młodzieży, etc. Nie zabraknie konkursów, quizów, zabaw i nagród.

Termin: każdy piątek wakacji (oprócz 15. sierpnia). Początek już 4 lipca br. Dojazd i powrót: autobus miejski, linia nr 4. Zajęcia prowadzone są bezpłatnie, obowiązuje jedynie posiadanie karty wstępu do WPN (możliwość nabycia na miejscu).

– Poznaj Wigierski Park Narodowy na rowerze

Wakacyjne wycieczki rowerowe. Termin: każdy czwartek wakacji o godz. 10.00. Rozpoczęcie 3 lipca br. Wyjazd spod siedziby WPN w Krzywem. Wycieczki prowadzone są bezpłatnie, obowiązuje jedynie posiadanie karty wstępu do WPN (możliwość nabycia na miejscu).

– warsztaty fotograficzne „Oko  w oko z przyrodą”

Warsztaty są przeznaczone dla osób początkujących, posiadających własny sprzęt fotograficzny. Prowadzący warsztaty: Piotr Malczewski i Piotr Fiedorowicz. Termin i miejsce: 17 -18 lipca oraz 31 lipca i 1 sierpnia – "Dziupla" przy siedzibie WPN w Krzywem. Rozpoczęcie o godz. 9.00. W programie: zajęcia teoretyczne i praktyczne, prezentacja prac własnych prowadzących i uczestników. Dojazd: we własnym zakresie.

– konkurs fotograficzny „Wśród lasów i jezior”

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby amatorsko zajmujące się fotografowaniem. Prace na konkurs można nadsyłać do 5 września br. Prace uczestników będą opublikowane w wydawnictwie poświęconym działalności edukacyjnej i prezentowane na wystawie w siedzibie Wigierskiego Parku Narodowego.

– Zielone Kino

W lipcu i sierpniu, w sali konferencyjnej WPN, w każdy czwartek (przed wycieczką rowerową) o godz. 9.00 będzie można nieodpłatnie obejrzeć filmy poświęcone parkom narodowym w Polsce. Ponadto zorganizowane zostaną pokazy ciekawych filmów przyrodniczych w plenerze oraz w Ośrodku Edukacji Środowiska.

Więcej informacji:  www.suwalki.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię