„Lider Ekologicznej Gry”, pod takim hasłem, 28 kwietnia br., z okazji Dnia Ziemi, Totalizator Sportowy zorganizował akcję ekologiczną dla pracowników warszawskich biur firmy.

To pierwsza z wielu inicjatyw ekologicznych Totalizatora Sportowego w ramach Planu Zrównoważonego Rozwoju i Bezpiecznej Gry. Celem przedsięwzięcia była proekologiczna edukacja pracowników i zachęcenie ich do zainteresowania się problematyką ochrony środowiska, a w szczególności segregacją odpadów – poinformował Piotr Gawron, rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego.

Akcja odbyła w czasie godzin pracy, w trzech lokalizacjach firmy w Warszawie. Zadaniem pracowników było przyniesienie odpadów z domu oraz wrzucenie ich do odpowiednio oznaczonych pojemników do segregacji ustawionych w biurach. Każdy, kto w tym dniu przyniósł niepotrzebne przedmioty i przeznaczył je do utylizacji otrzymywał sadzonki kwiatów i odbierał los z numerkiem.

Pod koniec dnia spośród wszystkich uczestników zbiórki rozlosowano atrakcyjne nagrody tj: ekologiczny pendrive czy zgniatarka do plastikowych butelek. Łącznie w akcji wzięło udział ok. 120 pracowników Totalizatora Sportowego. Zebrano ogólnie 0,707 tony (Mg) odpadów (w tym: świetlówki – 0,015 Mg, monitory – 0,095 Mg ,lodówki – 0,045 Mg, drukarki, telefony, faxy, sprzęt AGD – 0,540 Mg, baterie- 0,012 Mg).

Podczas akcji nie obyło się bez ciekawych zdarzeń. Jednym z nich było przyniesienie przez jednego z pracowników, firmy oprócz starego telewizora, najmniejszej spośród wszystkich rzeczy – baterii od zegarka.

Totalizator Sportowy jest firmą odpowiedzialną społecznie i doskonale orientuje się we współczesnych problemach dotyczących ekologii. Spółka robi wiele, by integrować cele biznesowe z potrzebami ochrony środowiska. Mając na uwadze wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi, ciągłym zmniejszaniem się zasobów naturalnych oraz zanieczyszczeniem, zamierza minimalizować swoje negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne – mówi Piotr Gawron, rzecznik prasowy Spółki.

Akcja ekologiczna podjęta przez Totalizator Sportowy miała na celu zwiększenie świadomości oraz wypracowanie postaw ekologicznych wśród pracowników. Uważamy, że Spółka może prowadzić swoją działalność proekologiczną tylko i wyłącznie wówczas, kiedy wszystkie osoby pracujące w firmie będą w pełni świadome tego czym jest środowisko naturalne, jak możemy wspólnie o nie zadbać i jak dużo w tym temacie zależy od nas samych, dodaje Piotr Gawron.

Źródło: www.lotto.pl
 

Fot. Lotto

Fot. Lotto

Fot. Lotto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię