Kolektyw Boruta i Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej zapraszają na listopadowy cykl składający się z czterech filmów i dyskusji, zatytułowany ?My i One? A może po prostu My? Środowisko, Zwierzęta, Ludzie…?.

Spotkania trwające ok. 1,5 godz. odbywać się będą we wszystkie wtorki listopada w Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, ul. Straganiarskiej 43/46 w Gdańsku od godziny 16:00.

Program cyklu:
1.  8 listopada 2011 – „Ziemia, planeta nie tylko ludzi” – spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie film „S.O.S. Ziemia” („Home”), który jest wspólnym projektem Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda. To zapierające dech w piersiach, piękne i poruszające obrazy. To podróż przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego: globalne ocieplenie, umierające lasy, wymieranie gatunków zwierząt i roślin, na kończące się zasoby naturalne. Podczas wprowadzenia do filmu ukazana zostanie współzależność pomiędzy ludźmi, zwierzętami oraz środowiskiem naturalnym. Ich więź wynikająca z faktu, iż żaden z elementów naszej planety nie może egzystować w oderwaniu od pozostałych. Każdy z nich jest niezbędny do zachowania  naturalnej równowagi,
a wykluczenie któregokolwiek zaburza naturalny porządek warunkowany pięknem różnorodności.

2.  15 listopada 2011 – „Rozrywka pełna goryczy” –  spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną filmy „Cyrk – rozrywka za cierpienie” oraz “Cyrk bez zwierząt”. Krótkie, ale niezwykle ciekawe filmy obrazujące różnicę jakościową pomiędzy życiem zwierząt na wolności oraz w zamknięciu. Prelekcja dotyczyć będzie zwierząt wykorzystywanych w celach rozrywkowych przez człowieka.

3.  22 listopada 2011 – „Futra nie rosną na drzewach” – spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie film „Handel skórą” („Skin Trade”). Dokument szczególnie polecany miłośnikom zwierząt, a także wielbicielom mody. Znane osoby ze świata kina i wybiegów, przedstawiają mechanizmy oraz środki, którymi posługuje się przemysł futrzarski by być dochodowym biznesem. Film analizuje wiele mitów broniących wytwarzanie i kupowanie futer naturalnych. Jednocześnie uwydatnia, że futro to coś więcej niż przyjemne w dotyku okrycie bo zawsze wiąże się z cierpieniem i zabijaniem. Komentarz po filmie dodatkowo przybliży widzom sytuację zwierząt hodowanych na futra w Polsce.

4. 29 listopada 2011 – „My i one? A może po prostu my?” – spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie film „Tworząc więź” („Making the connection”). Film zrealizowany przez stowarzyszenie Vegan Society z Wielkiej Brytanii, ukazuje połączenie pomiędzy zdrowym, radosnym, nowoczesnym stylem życia a ochroną środowiska oraz zwierząt.  Prelekcja dotyczyć będzie etycznego stylu życia. Jej celem jest pokazanie, że możliwe jest życie w sposób możliwie najmniej szkodliwy dla zwierząt, środowiska naturalnego oraz samego człowieka.

Źródło: ciee-gda.pl
 

Celem spotkań jest pokazanie, że możliwe jest życie w sposób możliwie najmniej szkodliwy dla zwierząt, środowiska naturalnego oraz samego człowieka. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię