Cztery żubry urodzone w bieżącym roku w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie będą nosiły imiona Polasek, Poszyt, Pogódka i Pociemna. Imiona zostały wybrane drogą konkursu.

Odzew na  zaproszenie do nadsyłania imion dla gołuchowskich cielaków był zaskakujący. W ciągu trzech tygodni swoje propozycje imion zgłosiły 304 osoby. Łącznie wpłynęły 774 propozycje imion. W pierwszym etapie konkursu wyeliminowano te, które już w Polsce zostały wykorzystane i znajdują się w rejestrze Księgi Rodowodowej Żubrów. Ostatecznie, komisja konkursowa wybrała imiona z 305 propozycji, niekiedy bardzo oryginalnych.

Imię Polasek zaproponowała Joanna Ficerman z Piły. Będzie je nosił byk, urodzony 20 maja. Poszyt to propozycja sześcioletnich dzieci z Grupy II-integracyjnej Przedszkola nr 6 im. Jasia i Małgosi w Sieradzu. Tak nazwany zostanie żubr urodzony 21 maja br. 

Imię Pogódka będzie nosiła krowa z 7 lipca i jest to propozycja zgłoszona prze Natalię Torbiarczyk – uczennicę Gimnazjum nr 10 w Kaliszu. Pociemna została wymyślona prze panią Kamilę Walendowską z Macewa. Imię to otrzyma krowa z 20 sierpnia .

Wybrane przez komisję konkursową imiona zostaną zgłoszone do Księgi Rodowodowej Żubrów, a ich autorzy nagrodzeni i zaproszeni do Ośrodka Kultury Leśnej na uroczystość nadania imion, która odbędzie się 20 października br. o godz. 12.00 w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt.

Hodowane w Gołuchowie żubry należą do linii białowieskiej, której rozpoznawcze litery to właśnie „Po”. / Fot. OKL Gołuchów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię