Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING oraz Grupa LOTOS zapraszają dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów położonych na terenie Wyspy Sobieszewskiej do udziału w konkursie plastycznym ?Skarby przyrodnicze Mewiej Łachy? organizowanym w ramach Programu Partnerskiego ?Chronimy Naturę na Wyspie Sobieszewskiej?.

Organizatorzy zachęcają do poznania skarbów przyrody rezerwatu „Mewia Łacha” oraz wykonania prac plastycznych (maksymalny format A3) na jeden z dwóch tematów:
I „Mewia łacha, czyli foczy raj” – wizerunek foki szarej lub pospolitej
II „Ptaki w piasku ukryte” – wizerunek rybitwy czubatej lub białoczelnej, ostrygojada lub sieweczki obrożnej, gniazdujących w rezerwacie „Mewia Łacha”.

Wybrane prace konkursowe zostaną zamieszczone na tablicach edukacyjnych eksponowanych na terenie Wyspy Sobieszewskiej. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Szczegółowe informacje na temat konkursu wraz z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym znajdują się na stronie internetowej www.kuling.org.pl

Konkurs jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Grupy Lotos.

Terminarz konkursu:

  • 18 listopada 2011 r. – termin dostarczenia prac plastycznych do Stacji Ornitologicznej MiIZ PAN, ul. Nadwiślańska 108, 80-680 Gdańsk wraz z formularzami zgłoszeniowymi. Prosimy o przekazywanie prac do dr Lucyny Pilackiej, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-15.00, tel. (58) 30-80-759 w. 21.
  • 25 listopada 2011 r. – ogłoszenie wyników konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród podczas „Dni Mewiej Łachy” w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 25 w Gdańsku Świbnie.

Źródło: www.kuling.org.pl

 

Jedną z kategorii jest konkurs na wizerunek foki szarej lub pospolitej. / Fot. haberkorn, www.sxc,hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię