Miesięcznik Dzikie Życie to jedyne pismo ekologiczne w Polsce, które odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo prezentuje problem ochrony przyrody.

W środku znaleźć można:
– artykuł "Etnobotanika: stara, nowa droga" Marka Styczyńskiego o pochodzeniu etnobotaniki, jej definicjach, o tym kim jest etnobotanik oraz o roślinach i substancjach psychoaktywnych. Autor pisze o etnobotanice "W dzisiejszych czasach masowej zagłady nie tylko roślin i zwierząt, ale także wielu ludzkich kultur, tkwi w niej potencjał rewitalizacji zagrożonych wartości".
– wywiad z Łukaszem Łuczajem "Kiedyś rośliny były ważne" o rozwoju wiedzy etnobotanicznej, kurczeniu się tradycji i wiedzy użytkowania roślin oraz ignorancji dotyczącej obecnego stanu tej dziedziny wśród biologów i etnologów.
– felieton "Jak działa przyroda (i człowiek)?" Ryszarda Kulika, który jest polemiką z artykułem "Piękne jest dzikie" Janusza Korbela z numeru marcowego.

Pozostałe artykuły (m.in. o dewastowaniu cennych zbiorowisk leśnych Puszczy Białowieskiej, niszczeniu jezior na Mazurach, stanie środowiska i
przyrody w Tybecie oraz ochronie jerzyków) w wersji papierowej lub elektronicznej Dzikiego Życia.

Miesięcznik Dzikie Życie to jedyne pismo ekologiczne w Polsce, które odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo prezentuje problem ochrony przyrody. Na łamach miesięcznika publikują wybitni naukowcy, przyrodnicy i autorytety świata kultury; przedstawiane są zagadnienia ekologiczne i istotne teksty dotyczące światopoglądu ekologicznego.

 

Majowy numer „Dzikiego Życia” już w sprzedaży!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię