Rusza ogólnopolska akcja proekologiczna ?Mali Ekolodzy?. Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach V edycji Kolorowych Emocji ? jednego z największych prospołecznych projektów adresowanych do dzieci. W trakcie kilkutygodniowej podróży po całym kraju, Kolorowe Emocje odwiedzą (w maju i czerwcu tego roku) aż 13 miast. Główną atrakcją wydarzenia będzie tak jak zawsze wielkie plenerowe malowanie.

Hasłem przewodnim piątej edycji projektu jest „Świat Żywiołów” oraz ekologia – mówi Aleksandra Witkowska, z firmy Baumit, mecenasa imprezy – Dlatego wszystkie dzieciaki zapraszamy w tym roku nie tylko do wspólnego malowania ale także udziału w ogólnopolskiej rywalizacji na inicjatywy ekologiczne.

Akcja „Mali Ekolodzy” rozpoczęła się 15 kwietnia i potrwa do 20 czerwca. Warunkiem uczestnictwa w akcji jest przeprowadzenie dowolnej inicjatywy ekologicznej oraz przesłanie jej opisu do organizatora akcji. W każdym mieście laureaci zostaną wyłonieni w trzech kategoriach: najbardziej świadoma ekologicznie szkoła, przedszkole i praca indywidualna.

W akcji „Mali Ekolodzy”, która towarzyszy Kolorowym Emocjom, mogą brać udział przedszkola, szkoły i gimnazja z całej Polski, a w rywalizacji indywidualnej wszystkie dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Najciekawsze ze zgłoszonych inicjatyw zostaną nagrodzone podczas dnia Kolorowych Emocji w każdym mieście. Terminy nadsyłania zgłoszeń: 4 maja – Białystok, Rzeszów; 11 maja – Kielce, Toruń, 18 maja – Łódź, Wrocław, 25 maja – Gliwice, Opole, 1 czerwca – Poznań, Gdynia, Pobiedziska, 15 czerwca – Szczecin, Gorzów Wielkopolski.

Kolorowe Emocje to jeden z największych w kraju otwartych, prospołecznych projektów, skierowanych do dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Po raz pierwszy w historii przedsięwzięcie przybrało formułę ogólnopolskiego tourneè po całym kraju. W ciągu kilku tygodni Kolorowe Emocje odwiedzą łącznie 13 miast. Każdej edycji projektu przyświeca myśl przewodnia – w tym roku ekologia oraz „Świat Żywiołów”. W miastach, w których odbędą się Kolorowe Emocje ustawione zostaną specjalne makiety podzielone na cztery części symbolizujące żywioły władające Wszechświatem – Wodę, Powietrze, Ziemię i… Ciepło. W każdej z nich, oprócz malowania, odbywać będą się liczne „ekologiczne” zabawy, gry, konkursy i quizy podporządkowane każdemu żywiołowi.

Daty i miejsca

9 maja 
Białystok – Rynek Kościuszki
Rzeszów –  Rynek

16 maja
Kielce  – Plac Artystów przy ul. Sienkiewicza
Toruń – Rynek Nowomiejski

23 maja 
Łódź – Manufaktura
Wrocław – Rynek

30 maja
Gliwice – Park Chopina
Opole – Plac Kopernika obok Galerii Solaris

6 czerwca

Poznań – Kino Letnie MALTA SK

Pobiedziska – Stadion

Gdynia –  teren przy Teatrze Muzycznym

20 czerwca
Szczecin – teren przy pomniku Mickiewicza
Gorzów Wielkopolski  – Bulwar nad Wartą

Źródło: www.koloroweemocje.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię