Konkurs ?Nasza planeta, nasza przyszłość? to część międzynarodowej kampanii ekologicznej Veolii Environnement. Projekt jest oryginalnym połączeniem nauki i zabawy. Podczas specjalnej lekcji dzieci poznają zasady ekologicznego życia, o których opowie im baśniowy Mały Książę.

W Polsce dopiero uczymy się zasad zrównoważonego rozwoju. Edukacja najmłodszych jest więc kluczem do naszej przyszłości – mówi Sebastian Howański, dyrektor generalny  Ekologicznego Centrum Utylizacji z Jaroszowa, organizatora dolnośląskiej edycji konkursu. – Jeśli dzieci teraz dowiedzą się, dlaczego warto dbać o środowisko naturalne i jak to robić na co dzień, to w dorosłym życiu będą bardziej świadome otaczającego je świata oraz jego problemów, tak ekologicznych jak i społecznych.

Do aktualnej edycji konkursu zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych z gmin Strzegom oraz Kostomłoty. Szkoły, które zdecydują się na udział w projekcie, jesienią zorganizują dla swoich czwartoklasistów specjalne lekcje, podczas których dzieci pod okiem wychowawcy lub nauczyciela przyrody wypełnią ekologiczne zadania. Podręcznikiem będzie tu książeczka ucznia – publikacja przygotowana we Francji, oparta na historii bohatera powieście Anotine’a de Saint-Exupery’ego „Mały Książe”. II etap to przygotowanie przez uczestników konkursu prac plastyczno-opisowych poświęconych problemom ochrony środowiska. Spośród odesłanych organizatorowi prac, jury wybierze najlepsze i nagrodzi autorów atrakcyjnymi upominkami – sprzętem sportowo-turystycznym. Z kolei na najlepszą klasę czeka wycieczka do wrocławskiego ZOO. W konkursie przewidziana jest również nagroda dla najlepszego nauczyciela.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczyło do 22 października wysłać organizatorowi wypełniony formularz zgłoszeniowy, który można znaleźć na stronie internetowej www.veolia-es.pl w zakładce ‘Ekologia’. W odpowiedzi uczestnikom konkursu Ekologiczne Centrum Utylizacji wyśle zestawy konkursowe do zorganizowania specjalnej lekcji. Potem organizator do 13 grudnia będzie czekać na prace. Rozwiązanie konkursu nastąpi 30 grudnia 2010 r.

Patronat nad konkursem objęli burmistrz miasta i gminy Strzegom oraz wójt gminy Kostomłoty.

Więcej informacji o konkursie „Nasza planeta, nasza przyszłość” na stronie www.veolia-es.pl w zakładce ‘Ekologia’.
 

Terminarz konkursu

– do 10 grudnia szkoły, które zgłosiły się do konkursu, mogą nadsyłać prace konkursowe;

– 30 grudnia – rozstrzygnięcie konkursu;

– styczeń / luty 2011 – uroczysta gala

Konkurs „Nasza planeta, nasza przyszłość” to część międzynarodowej kampanii ekologicznej Veolii Environnement.

Książeczka ucznia została przygotowana we Francji i oparta na historii bohatera powieści Anotine?a de Saint-Exupery?ego ?Mały Książę?.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię