10 stycznia 2011 r. odbędzie się etap podstawowy (szkolny) XXVI edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Warto wiedzieć, że do tej pory w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej startowało 1 234 000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych!

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej jest najbardziej popularną interdyscyplinarną olimpiadą wśród 30 zarejestrowanych w Ministerstwie Edukacji Narodowej . Nasza olimpiada  adresowana jest do uczniów szkól ponadgimnazjalnych wszystkich typów. Problematyka jej obejmuje: ekologię klasyczną, wody i ich ochronę, gleby i ich ochronę, gospodarkę rolną i leśną, żywność i zdrowie, ochronę przyrody, ochronę powietrza, gospodarkę odpadami, hałas, rekultywację, normy prawne obowiązujące w dziedzinie ochrony środowiska oraz bieżące zagadnienia z dziedziny ekologii i ochrony środowiska w Polsce, Europie i na świecie.
 
Aktualnie rektoraty 61 uczelni wyższych podjęły uchwały gwarantujące wstęp na kierunki przyrodnicze oraz związane z ochroną środowiska naszym finalistom i laureatom bez postępowania kwalifikacyjnego. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Olimpiadzie zapraszamy na naszą stronę www.owe.com.pl.

Aby wziąć udział w eliminacjach podstawowych i otrzymać materiały potrzebne do przeprowadzenia tego etapu, należy zgłosić do 15 listopada br. udział szkoły poprzez wysłanie maila z danymi placówki na adres: [email protected]
  
Źródło: owe.com.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię