Ulotność ?obrazu? jakim jest mandala, stanowi analogię do idei recyklingu ? użytkujemy różne przedmioty i urządzenia, jednak nie ?blokujemy? ich dalszego życia (nie trzymamy w domu, nie zostawiamy by zalegały na składowiskach odpadów), tylko przekazujemy dalej, do ponownego przetworzenia. 

Tak jak mandalę rozwiewa wiatr, tak nasze odpady mogą być wykorzystane do stworzenia piękne, kolorowej mandali, która później zostanie zdemontowana, a elektryczne śmieci będą przekazane do recyklingu. Skąd pomysł? Mandala (koło, łuk) to motyw artystyczny występujący w sztuce buddyjskiej ? zawiera elementy koła i kwadratu.

Budowanie mandali z odpadów i dyskusja na temat otaczającego nas nadmiaru, obiegu materii i recyklingu to dwa przedświąteczne wydarzenia przygotowane przez Institute of Design Kielce i Fundację Odzyskaj Środowisko. Zachęcamy do wzięcia udziału w tak wyjątkowej akcji, jaką będzie stworzenie mandali z elektrycznych śmieci. Odpady (stare lub nieprawne urządzenia RTV/AGD) można przynosić przez cały tydzień: od poniedziałku 30 marca do piątku 3 kwietnia w godzinach 12.00-18.00. Wzór mandali będzie tworzony w piątek 3 kwietnia od godziny 16.00.

Natomiast dzisiaj o godzinie 18.00 w czytelni Institute of Design Kielce odbędzie się dyskusja panelowa ?Definicje recyklingu? z gościnnym udziałem Marty Szczecińskiej z Fundacji Odzyskaj Środowisko oraz Moniki Patuszyńskiej – dyrektor artystycznej Institute of Design Kielce. Spotkanie dotyczyć będzie najnowszych trendów w recyklingu, gospodarki cyrkulacyjnej i ekonomii współdzielenia oraz szczerości w identyfikowaniu się z ekologicznymi hasłami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię