Trwa XI edycja konkursu ?Maraton makulaturowy – zamieniamy papier na leki”, organizowanego przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. ?Maraton makulaturowy” to niezwykła przemiana niepotrzebnych starych papierów na bardzo potrzebne leki dla bezdomnych zwierząt.

Uczniowie i przedszkolaki przez 7 miesięcy (od października do kwietnia) zbierają makulaturę, dostarczają ją nieodpłatnie do punktu skupu, a za uzyskany surowiec frmy Remondis i Eko-Punkt przekazuje pieniądze, za które są bezpłatnie leczone i sterylizowane bezdomne zwierzęta w Przychodni weterynaryjnej TOZ.

Akcja ma formułę konkursu – zwycięzcą zostaje grupa, która zbierze największą ilość makulatury. W nagrodę zwycięzcy otrzymają Puchar Przyjaciela Zwierząt oraz zostaną zaproszeni na wycieczkę, tematycznie związaną ze zwierzętami i środowiskiem. Dla wszystkich uczestników konkursu organizatorzy przygotują dyplomy z podziękowaniem oraz ciekawe prelekcje na temat odzyskiwania surowców wtórnych ze środowiska oraz ochrony i opieki nad zwierzętami. W każdej edycji konkursu, jego uczestnicy zbierają po 50-150 ton makulatury. To masa papieru, która po zamianie na pieniądze pozwala na finansowanie kilkumiesięcznego zakupu leków, które jest wykorzystywany podczas nieodpłatnego leczenia zwierząt objętych działaniami interwencyjnymi.

Regulamin konkursu: toz.szczecin.pl
Koordynatorem akcji jest Julia Augustyniak, tel. 91-487-04-37, e-mail: [email protected].

 

Za zebrane środki można leczyć zwierzęta przebywające w skrajnym ubóstwie na działkach lub operować bezdomne psy i koty, za które nikt nie chce lub nie może zapłacić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię