Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt Arka prowadzi akcję ph. Marzec miesiącem sterylizacji. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na kontrolę narodzin psów i kotów oraz zapewnienie im humanitarnych warunków.

Tysiące zwierząt niechcianych, nowonarodzonych, corocznie poddawanych jest eutanazji, wyrzucanych w workach, kartonach do śmietników w lesie czy też humanitarnie przynoszone są do schronisk. Zwierząt rodzi się kilkakrotnie więcej niż jest osób chętnych na nie. Już od momentu urodzenia, skazane są na przedwczesną śmierć, chrońmy je przed takim losem.

Celem Akcji jest troska o zdrowie psów i kotów; zwrócenie uwagi na odpowiedzialną opiekę, kontrolę narodzin zwierząt towarzyszących; zmniejszenie ilości zwierząt bezdomnych trafiających do schronisk; zmniejszenie kosztów ponoszonych przez społeczeństwo na bezdomne zwierzęta oraz przekazanie pełnej informacji na temat zabiegu kastracji, jego zalet i wad. 

W miesiącu marcu 2009, na terenie całego kraju, niektóre kliniki, lecznice weterynaryjne zgodziły się na wykonywanie zabiegów sterylizacji/kastracji po preferencyjnej, niższej cenie. Maksymalna cena zabiegów bezproblemowych (wraz z opieką pooperacyjną np. zdjęcie szwów, podanie antybiotyku) w czasie ogólnopolskiej akcji sterylizacji będzie wynosiła: suka 200 zł, kotka 100 zł, pies 120 zł, kocur 60 zł

Spis klinik biorących udział w akcji znajduje się na stronie www.arka.strefa.pl.

Źródło: www.arka.strefa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię