Urząd Miasta Krakowa, Wydział Kształtowania Środowiska już po raz siódmy organizuje Krakowski Festiwal Recyklingu, który w tym roku potrwa od 29 do 31 maja. Festiwal Recyklingu ma promować selektywną zbiórkę surowców wtórnych oraz możliwości ich wykorzystania. W ramach Festiwalu odbędzie się konkurs na mini budowlę z surowców wtórnych.

Ideą Festiwalu jest promowanie recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Podczas kolejnych edycji imprezy z użyciem surowców wtórnych budowano atrakcyjne konstrukcje. Ich powstanie obrazuje, jak duże możliwości daje korzystanie z surowców wtórnych.

Festiwal udowadnia, że temat odpadów może być  źródłem przyjemnych doznań estetycznych i dobrej zabawy. Stałymi elementami imprezy są: zbiórka surowców wtórnych na Błoniach Krakowskich oraz budowa konstrukcji z surowców wtórnych. Do tej pory wybudowano makiety Barbakanu z 40 000 puszek aluminiowych Sukiennic z 60 000 szklanych butelek, Smoka z 650 000 kapsli od butelek, makietę żaglowca Santa Maria z 18 000 puszek i makietę Bramy Floriańskiej z 80 000 szklanych butelek i pustaków. 

Podczas bieżącej edycji Festiwalu na Błoniach Krakowskich powstanie miasteczko miniatur budowli z surowców wtórnych. Organizatorzy liczą, że dzieci i młodzież z krakowskich szkół, przedszkoli oraz domów i ośrodków kultury aktywnie włączą się do projektu, prezentując oryginalne i kolorowe makiety budowli. Chętni do udziału w konkursie „Najciekawsza mini – budowla z surowców wtórnych” powinni zgłosić się do 20 marca r. na adres: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Kształtowania Środowiska, 31-949 Kraków, os. Zgody 2 lub faksem na numer  0-12-616-88-91.

Źródło: www.czystaakcja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię